Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Dawid Konarski: Walczymy o zwycięstwa i finał

Dawid Konarski: Walczymy o zwycięstwa i finał

fot. Cezary Makarewicz

Polscy siatkarze w Bydgoszczy pokonali 3:2 Argentynę w kolejnym meczu Ligi Światowej. - Przyjemnie jest powrócić do swojej hali z reprezentacją, szczególnieże dobra passa została podtrzymana - przyznał Dawid Konarski.

Jak się pan czuje w swojej przecież, mimo odejścia do Resovii, hali w stroju reprezentanta Polski? Jest lekki dreszcz emocji?

Dawid Konarski:Na pewno znacznie lepiej bym się czuł, gdybym razem z chłopakami był w meczowej dwunastce i na boisku, a nie musiał oglądać tego spotkania z Argentyną z trybun. Oczywiście przyjemnie jest powrócić do swojej hali z reprezentacją. Razem z Delectą wygrałem tutaj mnóstwo spotkań. Teraz reprezentacja także zwyciężyła, więc dobra passa została podtrzymana. To bardzo fajne uczucie.

Nie grał pan z powodu kontuzji już we Francji. Czy uraz został już wyleczony?– Od kilku dni jest już dobrze. Lekko tylko czuję jeszcze ten staw skokowy, ale wszystko jest w porządku. Mogę już trenować.

Nie da się przecenić roli Bartosza Kurka w waszym triumfie nad Argentyną.

– Bartek pociągnął nam grę dzięki swoim indywidualnym popisom, szczególnie w zagrywce i ataku. Po tym drugim i trzecim przegranym secie głównie dzięki niemu udało się podciągnąć grę. W tie-breaku poszliśmy po prostu za ciosem. To zwycięstwo bardzo się nam przyda.

Tak szczerze… Wierzycie jeszcze w awans do finału Ligi Światowej w Argentynie.

– Wierzymy. Matematyka mówi, że mamy na to szanse i póki tak jest, będziemy wierzyć, że się uda. Walczymy w każdym kolejnym spotkaniu o zwycięstwo i mam nadzieję, że ich suma da nam grę w finale i polecimy do Argentyny.

* rozmawiał Wojciech Borakiewicz
* więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved