Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Ruszyła XIX edycja Kinder + Sport Cup

Ruszyła XIX edycja Kinder + Sport Cup

fot. archiwum

W dniach 1-2 lipca w Drzonkowie zostanie rozegrany finał największych rozgrywek minisiatkówki na świecie Kinder + Sport Cup. Bierze w nim udział blisko 800 dzieci. Gośćmi specjalnymi będą znakomici siatkarze - Sebastian Świderki i Piotr Gruszka.

W dniu dzisiejszym od samego rana blisko 800 zawodników i zawodniczek w wieku od 10 do 13 lat rozpoczęło rywalizacje o najbardziej prestiżowy tytuł w siatkówce najmłodszych, stawką są nie tylko medale, ale i wspaniałe nagrody – główną jest wyjazd na mistrzostwa Europy do Gdańska połączony z treningiem pod okiem ambasadora projektu Kinder + Sport i trenera ZAKSY – Sebastiana Świderskiego.

Rozpoczęcie turnieju poprzedziła profesjonalna odprawa techniczna, na której, niczym na rozgrywkach Ligi Mistrzów, przekazano trenerom i opiekunom grup najważniejsze informacje dotyczące schematu i zasad rozgrywek finałowych.

Aby wyrównać szanse wszystkich ekip, skład grup eliminacyjnych wyłoniono w losowaniu. W każdej kategorii – dwójek, trójek i czwórek (dziewcząt i chłopców) – znalazły się 24 drużyny podzielone na 4 grupy. Aby dostać się do wielkiego finału, należało przebrnąć przez sito eliminacji miejskich, a następnie wojewódzkich. Do finału awansowali jedynie zwycięzcy finałów szczebla wojewódzkiego oraz dodatkowo drużyny wyłonione w dodatkowych barażach makroregionalnych.Wśród zespołów uczestniczących w finale widać uznane marki siatkarskie, takie jak: Resovia Rzeszów, Jastrzębski Węgiel czy Pałac Bydgoszcz. Są również słynące z pracy z młodzieżą MOS Wola czy Metro Warszawa. Jednak nie brakuje przedstawicieli miast, których na co dzień nie kojarzymy z wielką siatkówką, jak Włocławek, Borowno czy Wieliczka. Wśród najlepszych nie zabrakło klubu UKS Rosario Lubowidz – to zawodniczki tego klubu dokonały nie lada wyczynu – wygrywając Kinder + Sport trzy razy z rzędu w kolejnych kategoriach wiekowych.

Rozgrywki potrwają do 2 lipca, kiedy około godziny 13 powinniśmy poznać wszystkich zwycięzców.

2 lipca zawody odwiedzą wspaniali polscy siatkarze – ambasador Kinder + Sport – Sebastian Świderski oraz Piotr Gruszka. Jak zwykle będzie okazja do wspólnych zdjęć i rozdania tysięcy autografów.

Rozgrywki w tym roku toczą się na obiektach WOSIR-u w Drzonkowie nieopodal Zielonej Góry.

Relacje z rozgrywek można śledzić na oficjalnej stronie projektu – www.kindersport.pl.

W tym roku Kinder + Sport pojawi się również podczas MŚ w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach. Rywalizacji najlepszych zawodników i zawodniczek na świecie towarzyszyć będzie cykl zajęć dla najmłodszych – Kinder + Sport Kid’s Camp.

Każdego dnia podczas rozgrywek w Starych Jabłonkach około godziny 19.30 na boisku głównym pojawią się animatorzy i trenerzy, którzy poprowadzą zajęcia dla dzieci. Tradycją jest pojawianie się na zajęciach dla dzieci najlepszych tak polskich, jak i zagranicznych siatkarzy plażowych, co stanowi nie lada atrakcję i pamiątkę na całe życie.

Ambasadorem programu Kinder + Sport jest wielokrotny reprezentant Polski, jeden z najbardziej lubianych polskich siatkarzy, a obecnie trener ZAKSY Kędzierzyn Koźle – Sebastian Świderski. Popularny Świder oczywiście pojawi się w Starych Jabłonkach i poprowadzi zajęcia z dziećmi – w piątek (5 lipca) i sobotę (6 lipca).


Projekty sportowe pod hasłem Kinder + Sport odbywają się w wielkich krajach – Hiszpanii, Niemczech, Włoszech. Biorące w nich udział dzieci rywalizują w wielu dyscyplinach – od żeglarstwa po lekką atletykę. W naszym kraju postawiono na dyscyplinę, która od wielu lat jako jedyna gra zespołowa nieustająco odnosi sukcesy, zarówno w kategorii męskiej, jak i damskiej.

Kinder + Sport na całym świecie jest wspierany przez ambasadorów – wybitne postaci reprezentujące daną dyscyplinę sportu. Polskie rozgrywki siatkarskie promuje swoją osobą jeden z najpopularniejszych przedstawicieli tej dyscypliny – Sebastian Świderski, często wspomagany przez innych wybitnych reprezentantów – Katarzynę Skowrońską-Dolatę, Piotrka Gruszkę czy Pawła Zagumnego.

Idea aktywnego pokolenia, która przyświecała powołaniu idei Kinder + Sport, wyraża się dziś liczbami – w krajowych rozgrywkach o Puchar Kinder + Sport wystartowało do tej pory kilkadziesiąt tysięcy dzieci ze szkół podstawowych. W ubiegłym roku pobito rekord – w sumie rywalizowało ponad 28 000 chłopców i dziewczynek.

Kinder + Sport to nie tylko turniej. W ramach programu wspierane są najlepsze kluby w Polsce oraz coraz większa ilość szkół. Wysyłane są zestawy sportowe do gry w siatkówkę (piłki, siatki), wydawane są publikacje propagujące siatkówkę. W roku 2012 uruchomiony został specjalny serwis internetowy z poradami dla trenerów i zawodników przygotowany przy współpracy z Sebastianem Świderskim i Krzysztofem Felczakiem (MOS Wola Warszawa).

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved