Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Łukasz Żygadło: Razem wygraliśmy to spotkanie

Łukasz Żygadło: Razem wygraliśmy to spotkanie

fot. archiwum

Reprezentacja Polski siatkarzy niedzielne spotkanie z Argentyną rozpoczęła nie najlepiej, przegrywając pierwszego seta. Potem jednak gra zespołu wyglądała coraz lepiej i ostatecznie pierwsze trzy punkty w tegorocznej LŚ padły łupem biało-czerwonych.

W pierwszym secie gra polskiego zespołu bardziej przypominała tę, którą prezentował w meczach przeciwko Francji, ale z biegiem czasu, pomimo przestojów, zaczęło to wyglądać coraz lepiej. Podopieczni trenera Anastasiego grali coraz bardziej kombinacyjną siatkówkę, utrudniali rywalom wyprowadzanie akcji także swoją zagrywką. Przede wszystkim jednak grali jako zespół i każdy dołożył przysłowiową cegiełkę do zwycięstwa. – Najważniejsze jest to, że dzisiaj zagraliśmy jako zespół i razem wygraliśmy to spotkanie – cieszył się po meczu rozgrywający reprezentacji Polski, Łukasz Żygadło. Doświadczony zawodnik chwalił jednak także i swojego przeciwnika, który także zaprezentował się dobrze. – Argentyńczycy zagrali naprawdę dobrą siatkówkę, zarówno w pierwszym, jak i drugim meczu. Bardzo dobrze zagrywali, ale cieszę się, że to my wychodziliśmy z trudnych sytuacji obronną ręką – mówi.

W piątek w Bydgoszczy i w niedzielę w Gdańsku biało-czerwoni odnieśli dwie pierwsze wygrane w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Można powiedzieć, że to był przełomowy weekend, jeżeli chodzi przede wszystkim o odbudowanie morale zespołu. – Może nie przełomowy, ale cieszę się, że pomimo niekiedy trudnych momentów na boisku gramy dobrą siatkówkę. Powoli idziemy do przodu – nie ukrywa zadowolenia Łukasz Żygadło. Czy budujące dla drużyny były słowa prezesa PZPS Mirosława Przedpełskiego, który w trudnej sytuacji zespołu apelował o spokój i wyrażał pełne poparcie dla trenera Andrei Anastasiego? – Oczywiście. Siatkówka jest tylko sportem i my staramy się grać jak najlepiej – mówi rozgrywający polskiej reprezentacji. W najbliższy weekend Polacy w Katowicach i Wrocławiu zmierzą się z USA. Czego należy się spodziewać w tym spotkaniu? – Jeszcze nie wiem – krótko odpowiada Łukasz Żygadło.

* W Gdańsku rozmawiała Ewa Koperska (Strefa Siatkówki) 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved