Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kinga Bąk: Najważniejszy jest sukces klubu i drużyny

Kinga Bąk: Najważniejszy jest sukces klubu i drużyny

fot. archiwum

- W tym roku działacze naprawdę się napracowali i zbudowali nam bardzo dobry skład - tak tegoroczne transfery podsumowała kapitan Siódemki Legionovii Legionowo - Kinga Bąk. - Już nie mogę się doczekać rozpoczęcia rozgrywek - dodała rozgrywająca.

 

Olga Sadowska: Jak ocenia pani miniony sezon?

Kinga Bąk: – Cieszę się, że zespół Siódemki Legionovii się utrzymał. Osiągnęłyśmy cel, który został nam założony. Nie będę mówiła o stylu, bo nie o to chodzi. W siatkówce nie przyznają punktów za wrażenia artystyczne. Kilka razy grałyśmy pięknie, ale zabrakło czegoś i musiałyśmy się męczyć.Co, według pani, było najjaśniejszym punktem ostatniego sezonu?

– Na pewno świetnie sprawdzili się nasi kibice. Wszystkie mecze na Arenie Legionowo dzięki nim stawały się niesamowitym widowiskiem, a oni dodawali nam siły do walki. My też kilka razy pokazałyśmy, że ORLEN Liga to nasze miejsce.

Czy nauczyła się pani czegoś nowego podczas minionych rozgrywek?

– Każdy nowy sezon, mecz czy trening czegoś nowego nas uczy i najważniejsze to wyciągać wnioski.

Jak ocenia pani wzmocnienia Legionovii na nowy sezon?

– W tym roku działacze naprawdę się napracowali i zbudowali bardzo dobry skład. Teraz zależy wszystko od sztabu i zespołu. Potrzebujemy czasu, aby się zgrać i wiem, że skoro zostały ściągnięte tak dobre zawodniczki, to ten sezon może być bardzo ciekawy. Już nie mogę się doczekać rozpoczęcia rozgrywek. Najważniejszy jest sukces klubu i drużyny.

Jakie cele wyznacza pani sobie i klubowi?

– Uważam, że naszym celem powinna być walka o miejsca 1-5. Lubię stawiać sobie wysoko poprzeczkę i pracować ciężko, aby osiągnąć cel.

Jak odnosi się pani do zmiany trenera? Czy w związku z tym spodziewa się pani zmiany metod treningowych, taktyki?

– Każdy trener ma swoją wizję prowadzenia zespołu, a co za tym idzie – różne metody treningowe. Jednak wszystko zawsze weryfikuje boisko i wynik. W tym roku sezon będzie bardzo ciekawy i już teraz serdecznie zapraszam wszystkich kibiców na mecze nie tylko naszej drużyny. Będzie wiele ciekawych widowisk i trudno będzie przewidzieć wynik.

Co sądzi pani o szansach Chemika Police w ORLEN Lidze?

– Patrząc na nazwiska, to zbudowali bardzo mocny skład. Jednak ja nie skupiam się na przeciwnikach. Dla mnie najważniejsza będzie gra Legionovii. Nad tym będziemy ciężko pracować, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. A jak będziemy grały z Chemikiem, to na pewno będziemy bardzo dobrze do meczu przygotowane. Słowem, życzę im jak najlepszych wyników, ale z nami łatwo im nie będzie. Zresztą nikomu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved