Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Kinder + Sport 2013 już po fazie grupowej

Kinder + Sport 2013 już po fazie grupowej

fot. archiwum

Ponad tysiąc osób, licząc łącznie zawodników, organizatorów, kibiców i sędziów, zjechało do Drzonkowa  na finał XIX edycji turnieju Kinder + Sport. Zwycięzcy otrzymają cenne nagrody, ale także tytuł mistrzów Polski w swoich kategoriach wiekowych.

W zeszłym roku do Zielonej Góry zawitali tylko zawodnicy ekip, które triumfowały w poprzedniej edycji turnieju Kinder + Sport. Nagrodą był trening pod okiem ambasadora akcji Sebastiana Świderskiego oraz podziwianie na żywo reprezentacji Polski mężczyzn podczas turnieju memoriałowego Huberta Wagnera. Pewnie już wtedy w głowie prezesa Lubuskiego Związku Piłki Siatkowej, Józefa Bartkowiaka, pojawił się pomysł, by do Zielonej Góry zaprosić wszystkich młodych siatkarzy biorących udział w turnieju finałowym tej imprezy.

Prawie cała infrastruktura podzielonogórskiego Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie jest wykorzystana do organizacji turnieju, w którym biorą udział setki młodych adeptów siatkówki. Sto czterdzieści cztery zespoły dziewcząt i chłopców podzielone na trzy kategorie wiekowe, ponad pięćdziesięciu sędziów, kilkadziesiąt boisk – tak właśnie wygląda XIX edycja turnieju Kinder + Sport 2013. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali wspólnie oficjele z PZPS-u i LZPS-u, gospodarze obiektu, przedstawiciele władz lokalnych, Ministerstwa Sportu i firmy Ferrero.

 Na turnieju jak zwykle nie zabraknie siatkarskich idoli. W tym roku nagrody najlepszym drużynom wręczą Sebastian Świderski, który od lat jest ambasadorem Kinder + Sport, a na co dzień szkoleniowiec ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, oraz Piotr Gruszka, wielokrotny reprezentant Polski, jeden z najbardziej doświadczonych siatkarzy PlusLigi. Jednak już pierwszego dnia na trybunach było widać znane twarze. Młodych siatkarzy obserwowali m.in. Andrzej Kowal, trener Resovii Rzeszów, czy Maciej Bartodziejski, drugi trener Skry Bełchatów.

Ten turniej to naprawdę fantastyczna sprawa. Jestem pierwszy raz na finałach Kinder+Sport i muszę przyznać, że pomysł Kuby Malke na organizację tego typu rozgrywek jest bardzo dobry. Przy tak dużej liczbie uczestników w Drzonkowie niemal w każdym miejscu wszyscy odbijają piłkę. Dla promocji siatkówki i rozwoju sportowego to niesamowita sprawa. Osobiście jestem pod dużym wrażeniem. Dzieci traktują te rozgrywki jako zabawę, ale przyjeżdżają też, żeby wygrać. Na tym etapie są już pierwsze przejawy rywalizacji typowo sportowej – mówił szkoleniowiec mistrzów Polski, który w Drzonkowie występuje w roli rodzica-kibica. – Przyjechałem przede wszystkim dlatego, że mój syn gra tutaj w trójkach, ale chodzę na obie hale, także tam, gdzie grają czwórki i dwójki. Staram się obserwować to, co się dzieje na jednych i drugich boiskach i bardzo mi się to wszystko podoba – ocenił trener Kowal.

Sam turniej zgromadził ekipy z wielu różnych zakątków kraju. Każde województwo ma swoich reprezentantów. Jedni ze znanych siatkarskich ośrodków, w strojach żywcem wyjętych z boisk PlusLigi, inni z miast nie mających wielkich tradycji siatkarskich, ale z takimi samymi ambicjami sportowymi.

 

W każdej z trzech kategorii wiekowych wśród dziewcząt i chłopców występują po 24 drużyny podzielone na 4 grupy. Faza grupowa to mecze każdy z każdym, z grup awansują po dwa najlepsze zespoły, które w kolejnym dni turnieju będą walczyć o możliwość gry o medale. Pozostali powalczą o kolejne lokaty.

 

O miejsca 1-8 w poszczególnych kategoriach wiekowych zagrają:


Chłopcy rocznik 2000 – „czwórki”

Grupa E
– UMKS MOS Wola Warszawa
– UKS Jasieniak
– AKS Resovia Rzeszów I
– UKS 22 Kraków

Grupa F
– Piast Krotoszyn
– KS Metro Warszawa
– UKS Junior Warta
– Volley Gubin

 

Chłopcy rocznik 2001 – „trójki”

Grupa E
– UKS 22 Kraków
– SP-2 Rzeszów
– LKPS Borowno
– DMKS Plas Kielce

Grupa F
– KS Trefl Gdańsk
– UKS Volley Wałcz
– PSP – 11
– UKS Serbinów Podlaski

Chłopcy rocznik 2001 – „dwójki”

Grupa E
– KS Jastrzębie – Borynia I
– PKS MOS Zbąszyń
– Ibis Mirzec
– MMKS Olavia Oława

Grupa F
– UKS MOS Czarni Ostrowite
– LKPS Borowno
– UKS 22 Kraków
– UKS Zahir Volley I Wschowa

Dziewczęta rocznik 2000 – „czwórki”

Grupa E
– KS Pałac Bydgoszcz
– MKS Zorza Wodzisław Śląski
– MOSM I Tychy
– UKS 6 Radom

Grupa F
– Nike Ostrołęka
– SP-18 Koszalin
– SP 9 APS Rumia
– UKS Lider I Konstantynów Łódzki

Dziewczęta rocznik 2001 – „trójki”

Grupa E
– UKS Pogodno Szczecin
– BAS Białystok I
– UKS 4 Aleksandrów Łódzki
– MMKS Kłodzko
Grupa F
– UKS Volley Wałcz (8 pkt)
– MUKS Dargfil Tomaszów Maz. (10 pkt)
– UKS 22 Kraków (8 pkt)
– MOSM I Tychy (10 pkt)

Dziewczęta rocznik 2001 – „dwójki”

Grupa E
– Nike Esperanto Warszawa
– SP Kosieczyn II
– UKS SMS Łódź
– SP Kosieczyn III

Grupa F
– UKS Zatoka 95 Puck
– SP Kosieczyn I
– MKS Dwójka Zawiercie
– UKS 17 Kalisz 1

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved