Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Katarzyna Kociołek: Była już nutka nadziei

Katarzyna Kociołek: Była już nutka nadziei

fot. FIVB

- Uważam, że dobrze, iż już na początek trafiłyśmy na tak mocną parę, jaką są Chinki. To była dobra, naprawdę dobra rozgrzewka przed kolejnymi meczami - mówi Katarzyna Kociołek, która wspólnie z Darią Paszek rozpoczęła udział w MŚ w Starych Jabłonkach.

Na początek Polki przegrały, jednak z jednymi z faworytek turnieju, Xue/Zhang Xi 0:2.

Maciej Nowocień: Nie ma co ukrywać, że na początek MŚ czekało was trudne przetarcie…

Katarzyna Kociołek:To prawda, ale pokazałyśmy, szczególnie w drugim secie, że potrafimy grać w siatkówkę plażową. Uważam, że dobrze, iż już na początek trafiłyśmy na tak mocną parę, jaką są Chinki. To była dobra, naprawdę dobra rozgrzewka przed kolejnymi meczami.W pierwszym secie pogubiłyście się po kilku popełnionych błędach.

Daria Paszek:Niestety, a dziewczyny z Chin dostały wtedy wiatr w żagle. Te błędy to była tylko i wyłącznie głupota, ale w drugim secie bardziej uwierzyłyśmy w siebie. Może dlatego prezentowałyśmy się już lepiej. Nie chciałyśmy oddać tego meczu bez walki. To w końcu są mistrzostwa świata, a kibice przyszli zobaczyć dobre widowisko.

Przy stanie 18:19 w drugim secie była nadzieja w waszych sercach, że sprawicie niespodziankę i wygracie tę partię?

Katarzyna Kociołek:Nie oczekiwałam, że ugramy seta z Chinkami. To przecież ekipa z najwyższej światowej półki, jedna z najwyżej rozstawionych. Choć przyznam się, że w pewnym momencie uwierzyłam w zwycięstwo. Miałam nadzieję, że rywalki może popełnią jakiś błąd, a my to wykorzystamy. Rezultat, jaki osiągnęłyśmy, też nie jest najgorszy, a przede wszystkim pokazałyśmy, że potrafimy walczyć z najlepszymi.

Daria, czujesz, że grasz na mistrzostwach świata czy to dla ciebie po prostu kolejny turniej?

Daria Paszek:Na pewno czuje się atmosferę imprezy wyższej rangi. Jest wspaniała atmosfera, organizacja. Po prostu ludzie robią swoje, a ja to odczuwam.

Które miejsce w MŚ zajmą Chinki?

Katarzyna Kociołek: Trudno to stwierdzić. Wiadomo, że inaczej gra się z jeszcze niedoświadczonymi parami, takimi jak my. Więcej będzie można powiedzieć, gdy zobaczymy ich mecz z lepszym duetem. Na pewno będą jednak w czołówce.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved