Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Ivan Castellani: Wszyscy dostają swoją szansę

Ivan Castellani: Wszyscy dostają swoją szansę

fot. archiwum

Jednym z liderów reprezentacji Argentyny w niedzielnym meczu był Ivan Castellani, który zdobył 13 punktów i był tym samym najlepiej punktującym swojej drużyny. - Grając z taką reprezentacją jak Polska, nie można się mylić - przyznał Castellani.

Jak byś podsumował niedzielny mecz? Polacy postawili trudniejsze warunki niż w Bydgoszczy?

Ivan Castellani: – Tak, grało się nam o wiele trudniej, chociaż obie drużyny nieźle się zaprezentowały i spotkanie było w niektórych momentach zacięte. Mecz zaczęliśmy bardzo dobrze, zwłaszcza w ataku, obronie, byliśmy skoncentrowani i myślę, że przez cały mecz staraliśmy się utrzymać poziom gry. W trzecim secie mogliśmy wygrać, ale popełniliśmy trzy lub cztery proste błędy, a grając z taką reprezentacją jak Polska, nie można się mylić. Kiedy ma się szansę na wygranie partii, to trzeba ją wykorzystać. Myślę, że na tym właśnie polegała różnica między dwoma drużynami. Kiedy Polska miała okazję na skończenie akcji, to ją wykorzystywała, a my nie.

Trener Javier Weber dokonuje wiele rotacji w drużynie. Jak wpływają one na waszą grę?Sądzę, że pozytywnie, ponieważ mamy do niego zaufanie, a on do nas i gdy ktoś wychodzi w podstawowym składzie, ale nie radzi sobie na boisku, to zmiennik pojawia się i robi swoje. Podoba mi się ta koncepcja, każdy może pokazać się na boisku i udowodnić na co go stać. Wszyscy dostają swoją szansę, co pozytywnie wpływa na całą drużynę.

Otrzymałeś jakieś propozycje gry w PlusLidze?

Niestety nie. Podpisałem już kontrakt i zagram we Francji. Trochę wcześniej podjąłem tę decyzję.

Nie wykluczasz możliwości zagrania w Polsce w przyszłości?

Nie, wręcz przeciwnie. Bardzo chciałbym zagrać w Polsce. Polscy kibice są najlepsi na świecie, szaleją na punkcie siatkówki. Poza tym są bardzo mili, wspierają swoją drużynę. Kocham Polskę i mam nadzieję, że zobaczycie mnie kiedyś na parkietach PlusLigi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved