Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Gwardia Wrocław kompletuje skład

Gwardia Wrocław kompletuje skład

fot. archiwum

Po tym, jak siatkarze wrocławskiej Gwardii zapewnili sobie utrzymanie w II lidze, nadszedł czas na budowę zespołu na nowy sezon. Po kilku otwartych treningach trener Piotr Lebioda ma już prawie cały skład. Klub poszukuje jeszcze zawodnika na pozycję atakującego.

Po zajęciu ósmego miejsca w ligowej tabeli i krótkim odpoczynku przyszła pora na budowę nowego zespołu. W drużynie zostali: Łukasz Wroński (rozgrywający), Arkadiusz Jutrzenka (libero), Maksymilian Zwiech (środkowy), Łukasz Lubaczewski (przyjmujący), Paweł Michocki (środkowy) i Jakub Dalecki (środkowy).

Po kilku otwartych treningach, na których zjawiło się wielu zawodników, udało się porozumieć z kilkoma. Po pięciu latach do gry w Gwardii wraca środkowy – Rafał Jarząbski. Siatkarz powinien być dużym wzmocnieniem, ponieważ ma za sobą występy w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Ostatni sezon spędził w Stali Nysa. Zawodnik już się nie może doczekać, kiedy ponownie będzie mógł zagrać przed wrocławską publicznością. Drugim rozgrywającym w zespole będzie Wojciech Haratym, który ostatnie dwa lata spędził w Katowicach, w drugoligowym Spodku i trzecioligowych Czarnych.

Szeregi Gwardii zasiliło dwóch zawodników z drugoligowej Politechniki Opolskiej. Piotr Hernik swoją przygodę z siatkówką zaczynał w MKS-ie MDK Warszawa. Gra na pozycji atakującego. Drugim siatkarzem z Opola jest Bartłomiej Dzikowicz, który w ostatnim sezonie był jednym z najlepszych przyjmujących w II lidze.Szczerze mówiąc, kiedy zbliżał się okres transferowy, wiedziałem, że na pewno zakończy się moja siatkarska przygoda w Opolu z racji tego, że kończę studia. Wtedy jednak Gwardii nie brałem pod uwagę. Pewnego dnia pojechałem z kolegami na testy organizowane przez wrocławski klub, a trener okazał zainteresowanie moją osobą i wtedy zacząłem rozważać grę w Gwardii. Ostatecznie o moim wyborze zadecydowały względy osobiste oraz bardzo ważna dla mnie obecność trenera Piotra Lebiody, z którym myślę, że będzie mi się dobrze pracowało. Decyzja była jeszcze łatwiejsza, kiedy powiedziono mi, że celem na ten sezon jest awans do I ligi, co dla mnie jako zawodnika jest kluczowe – znać cel, o który gram i na osiągnięcie którego pracuję – zdradził Dzikowicz.

Ponadto zawodnik w tym momencie nie wypoczywa, tylko gra w turniejach siatkówki plażowej. – W obecnym sezonie rozegraliśmy trzy turnieje eliminacyjne do finału MP. Z naszych wyników jestem bardzo zadowolony, ponieważ już w Toruniu (I turniej) zajęliśmy miejsca V-VI. Niestety kontuzja, którą tam złapałem, nie pozwoliła nam walczyć o wyższe miejsca. Z powodu urazu nie mogłem grać również w Nysie, ale na szczęście w Krakowie byłem już w pełni sprawny i tu ponownie miejsce V-VI, a od gry w czwórce dzieliła nas jedna piłka – podsumował dotychczasowe występy na piasku Bartłomiej Dzikowicz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved