Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grzegorz Fijałek: Nawet mały uraz potrafi być nieznośny

Grzegorz Fijałek: Nawet mały uraz potrafi być nieznośny

fot. archiwum

We wtorek rozpocznie się męski turniej mistrzostw świata w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach. Zobaczymy w nim m.in. Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla. - Klucz to nie popełniać błędów - mówi przed rozpoczęciem zmagań grupowych Grzegorz Fijałek.

Polska para trenuje w Starych Jabłonkach od środy. Team Fijałek/Prudel miał już okazję przetestować główne boisko zawodów. – Jak zwykle w Jabłonkach piasek jest twardy jak beton, ale tutaj tak jest zawsze. Co prawda nie jest to do końca dobre dla naszych kolan, ale dajemy radę – mówi Grzegorz Fijałek.

Siatkarz dodał, że wraz z Mariuszem Prudlem wciąż zmagają się z mikrourazami. Obaj starają się jednak o tym zapomnieć. – Podczas meczu nie zawsze czuć, że coś boli, ale w głowie siedzi myśl o tym. Nawet mały uraz potrafi być nieznośny, jeżeli coś cię kłuje przy każdym wyskoku – przyznał.

Grzegorz Fijałek nie chce przed rozpoczęciem MŚ niczego obiecywać. – Albo wyjdzie, albo nie wyjdzie. Nasza forma jest stabilna. Na pewno trzeba być skoncentrowanym na każdej piłce w meczu z każdym rywalem.Na początek polska para zmierzy się z mniej znanymi rywalami. Trener Martin Olejnak jest na etapie analizowania gry grupowych przeciwników swoich podopiecznych. Grzegorz Fijałek zapewnia, że jeśli w dalszej części rozgrywek jego zespół trafi na kogoś z faworytów, to na pewno wraz z Mariuszem Prudlem podejdą do meczu jeszcze bardziej skoncentrowani. – Klucz to nie popełniać błędów. W ostatnim spotkaniu w Rzymie przytrafiło nam się ich 4-5, a rywale mieli przewagę 3-4 punktów – zakończył.

*Rozmawiała Edyta Kowalczyk
Cały wywiad w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved