Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Projekt Plażówka w Głownie

Projekt Plażówka w Głownie

fot. archiwum

III Puchar Burmistrza Głowna w Siatkówce Plażowej był kolejnym turniejem w ramach Projektu Plażówka 2013. Tradycją rozgrywek w Głownie jest rywalizacja drużyn w aż czterech kategoriach: mężczyzn, kobiet, turnieju młodzieżowym oraz "100 lat na boisku".

Zawody otworzył pan Grzegorz Janeczek – burmistrz miasta Głowna, który przedstawił m.in. list do władz miasta przesłany przez Patrona Honorowego Projektu Plażówka 2013 panią poseł Małgorzatę Niemczyk, wraz z przesłaniem dla zawodników uczestniczących w turnieju.

Wśród kibiców żywo dopingujących zmagania zawodników i zawodniczek pojawił się m.in. pochodzący z Głowna Kacper Kujawiak – aktualny mistrz świata w siatkówce plażowej U-19. Na zakończenie nagrody najlepszym zawodnikom i zawodniczkom wręczał sekretarz miasta Głowna pan Jarosław Trojanowski.

Imprezę, która odbyła się dzięki pomocy i wsparciu Urzędu Miejskiego w Głownie, TKKF-u „Expandor”, MZK, MOK, MRM, Banku Spółdzielczego w Zgierzu oraz firmom „Alles”, „Rogalik” i „Dzianiny”, tradycyjnie prowadził pan Eligiusz Zieliński.Wśród rywalizacji mężczyzn największą niespodzianką była porażka pary Biernacki/Narowski, ubiegłotygodniowych triumfatorów turnieju eliminacyjnego o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi, najpierw z parą gospodarzy Alagierski/Fijołek, a następnie z parą Kłaczek/Łoś i ostatecznie zespół rozstawiony z drugim numerem zakończył rywalizację na 9. miejscu. Zdecydowanie najlepszą drużyną tego dnia była dwójka Maciej Biernat/Mateusz Skoneczny. Patrząc na dotychczasową postawę pary, którą wspiera siłownia I’m Fit oraz biuro podróży Soltravel w tegorocznym Projekcie Plażówka 2013, można śmiało twierdzić, iż zespół ten coraz bardziej wyrasta na głównego faworyta do zwycięstwa w całym tegorocznym cyklu turniejów. Puchar Burmistrza Głowna Biernat/Skoneczny mogli wznieść dzięki równej, wysokiej formie przez całe zawody, a w finale, w którym spotkały się dwa niepokonane do tej pory zespoły, bezdyskusyjnie wygrali z parą Kamil Kosiorek/Jarosław Borowski 21:13. Dodatkowo Maciej Biernat otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju. Mimo porażki w ostatnim spotkaniu należy podkreślić bardzo dobrą postawę zespołu Kosiorek/Borowski. Ten pierwszy raz za razem popisywał się spektakularnymi blokami, którymi nękał przeciwników we wszystkich pojedynkach. Trzecie miejsce przypadło, grającym po raz pierwszy, Jakubowi Cyprysowi oraz Przemysławowi Bulakowi, którzy również gładko wygrali mecz o 3. miejsce 21:15, pokonując braci Adriana i Konrada Rogalskich, dla których był to najlepszy wynik w tym sezonie.

Równolegle z turniejem męskim swoje spotkania rozgrywały kobiety. W tej rywalizacji wyjątkowo obyło się bez niespodzianek. Pewnie swoje spotkania wygrywały faworytki, a bardziej zacięte pojedynki zaczęły się dopiero od ćwierćfinałów.

W pierwszym półfinale pomiędzy Martyną Witkowską grającą z Anetą Dzwonnik a siostrami Kają i Karoliną Rogala lepsze tym razem okazały się te pierwsze. Drugi półfinałowy pojedynek to rywalizacja pomiędzy Kamilą Klajman i Kamilą Śnieżewską a Sylwią Jaworską wraz z Hanną Kociołek. Zwycięsko z tego meczu wyszedł duet Klajman/Śnieżewska, awansując do finału. Mecz o trzecie miejsce, utrzymując bezpieczną przewagę, kontrolowały siostry Rogala i to one wskoczyły na najniższy stopień podium, wygrywając 21:16. W finałowym spotkaniu z biegiem czasu coraz bardziej dominowały Martyna Witkowska oraz Aneta Dzwonnik, które zwyciężyły 21:16 Klajman/Śnieżewską i sięgnęły po okazałe puchary za pierwsze miejsce. Wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki otrzymała Kamila Klajman.

W turnieju młodzieżowym wystąpiło 15 drużyn, w tym, co należy podkreślić, jedna żeńska. Zwycięzcami okazali się drudzy przed rokiem Piotr Kosielski oraz Hubert Szadkowski. Rozgrywki zatytułowane „100 lat na boisku” charakteryzowały się tym, iż członkowie zespołu musieli w sumie przekraczać 100 lat. Tytuł zdobyty przed rokiem obroniła para Krzysztof Kowalski/Robert Wójciak, która pokonała duet Jan Krauze/Ryszard Szczeciński.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved