Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plaża Open: Po turnieju w Cieszynie

Plaża Open: Po turnieju w Cieszynie

fot. archiwum

Kolejny turniej w ramach Plaża Open przeszedł już do historii. Ze zwycięstwa w Cieszynie w turnieju żeńskim mogła cieszyć się para Urban/Szczytowicz. Wśród panów najlepszy okazał się duet Kamil Kwasowski i Artur Baca.

Po święcącym słońcu i wysokiej temperaturze w dniu wczorajszym można było mieć nadzieję, że także w niedzielę pogoda będzie rozpieszczała kibiców, organizatorów i samych zawodników. Niestety aura nie była w niedzielę łaskawa i oprócz padającego deszczu, do Cieszyna przywędrowały także niskie temperatury. Jako pierwsi na boiskach zameldowali się zawodnicy oraz zawodniczki biorący udział w rozgrywkach Młodej Plaży Open. Trzecie miejsce w turnieju dziewcząt zajęła para Karolina Brudny/Anna Grzybek, która pokonała duet Kinga Wajdzik/Angelika Szostok 2:1, z kolei najniższy stopień na podium w turnieju Młodej Plaży chłopców zajęła para Alan Pastuszak/Kamil Koziana, która okazała się lepsza od dwójki Mateusz Wikło/Mateusz Zając stosunkiem 2:1. Zwycięstwo w turnieju dziewcząt odniosły Weronika Olipra/Magdalena Jaszkowska, które pokonały parę Adrianna Gaś/Martyna Kłoda 2:1. Turniej chłopców wygrali Marcin Mizera/Karol Borończyk, którzy okazali się lepsi od duetu Michał Żwak/Krzysztof Franek 2:1. – Finał był bardzo dobry w wykonaniu obu par, my chcieliśmy wygrać tym bardziej, że zmierzyliśmy się z tą parą we wcześniejszej fazie turnieju i doznaliśmy wysokiej porażki. Jestem zadowolony z przebiegu turnieju, moi koledzy z kadry przyjechali tu rok temu i odpowiadali mi o Plaży Open w samych superlatywach. Ja tylko mogę potwierdzić te słowa, organizacja stoi na najwyższym poziomie, wszystko było przygotowane idealnie. Poznałem bardzo fajne panie w biurze zawodów, to też jest na pewno spory plus imprezy w Cieszynie – podsumował Karol Borończyk.

W turnieju damskim najniższy stopień na podium zajęła para Filip/Soja, która 2:0 pokonała parę Radkowiak/Rapacz. Szczególne wrażenie może robić rozmiar zwycięstwa w pierwszej partii (21:3). W meczu o złoty medal lepsze od duetu Hatala/Kozyra okazały się być zwyciężczynie sprzed dwóch tygodni (podczas turnieju w Kętach), a więc para Urban/Szczytowicz, wygrywając spotkanie pewnie 2:0. Z kolei wśród panów trzecie miejsce zajęli bracia Baran/Baran, którzy w decydującym o brązowym krążku spotkaniu pokonali 2:1 parę Matyja/Kiniorski. Warto dodać, że Michał Matyja w cieszyńskim turnieju miał grać z Karolem Szczepanikiem, jednak z przyczyn losowych mistrz świata na śniegu zagrał z innym zawodnikiem. W wielkim finale Kamil Kwasowski i Artur Baca pokonali Kamila Łyczkę oraz Roberta Szczerbaniuka po fantastycznym meczu 2:0.

Kolejny przystanek już za tydzień w Chorzowie, turniej rozpocznie się w piątek 5 lipca i potrwa do niedzieli 7 lipca.źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved