Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Zaborowski drugim libero Trefla Gdańsk

Michał Zaborowski drugim libero Trefla Gdańsk

fot. archiwum

Czwarty z mistrzów Młodej Ligi został włączony do składu seniorów LOTOSU Trefla Gdańsk. W sezonie 2013/2014 rolę zmiennika Pawła Ruska na pozycji libero pełnił będzie Michał Zaborowski. - Jest to przede wszystkim wielka szansa na rozwój - mówi zawodnik.

Nowy zawodnik pierwszego zespołu urodził się 26 kwietnia 1993 roku. Pochodzący z Bytowa siatkarz dołączył do gdańskiej drużyny w wieku kadeta i reprezentował ją również w kategorii juniora oraz w III lidze i Młodej Lidze. W tych ostatnich rozgrywkach w sezonie 2012/2013 wywalczył z LOTOSEM Treflem złoty medal. Przez większą część kariery prowadził go trener Edward Pawlun.

Michał był jednym z najlepszych libero w Młodej Lidze. Jego atutem jest przyjęcie i w tym elemencie był poza zasięgiem konkurencji w trakcie całych rozgrywek. Jest on nie tylko świetnym siatkarzem, ale także wspaniałym, skromnym człowiekiem, cechującym się inteligencją, dojrzałością i kulturą osobistą. Może być przykładem dla młodszych kolegów. Sam w drużynie seniorów też będzie miał się na kim wzorować, bowiem Paweł Rusek to prawdziwy profesjonalista i autorytet również dla Michała. Bardzo się cieszę, że trafił on do drużyny seniorów i że uczynił to po triumfie w Młodej Lidze, który ukoronował jego młodzieżową karierę – powiedział trener Pawlun.

Możliwość treningów z pierwszym zespołem i podstawowym libero LOTOSU Trefla docenia także sam zawodnik.To oczywiste, że awans do drużyny seniorskiej LOTOSU Trefla jest dla mnie ważnym krokiem w siatkarskiej karierze. Jest to przede wszystkim wielka szansa na rozwój. Cieszę się tym bardziej, że będę mógł trenować pod okiem trenera Radosława Panasa, który znany jest z owocnej współpracy z młodzieżą. Dodatkowym plusem jest też na pewno możliwość treningu u boku Pawła Ruska, który na naszej pozycji jest jednym z najlepszych zawodników w Polsce. Mam nadzieję, że wiele się od niego nauczę – powiedział Zaborowski.

źródło: sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved