Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Aleksandra Kruk zawodniczką AEK Ateny

Aleksandra Kruk zawodniczką AEK Ateny

fot. archiwum

Jak poinformował serwis greekvolley.com, polska przyjmująca - Aleksandra Kruk - podpisała kontrakt z greckim zespołem AEK Ateny. W minionym sezonie Kruk była zawodniczką Budowlanych Łódź, z którymi zajęła 7. miejsce w ORLEN Lidze.

Aleksandra Kruk jest wychowanką Truso Elbląg. W 1998 roku rozpoczęła dziewięcioletnią przygodę z Gedanią Gdańsk. W kolejnych latach reprezentowała AZS AWF Poznań, Impel Gwardię Wrocław, Trefl Sopot, AZS Białystok i Budowlanych Łódź. AEK Ateny będzie jej pierwszym zagranicznym klubem.

Przyjmująca ma na koncie dwa złote medale akademickich mistrzostw Europy z 2004 i 2005 roku, a także medale z imprez młodzieżowych – MP młodziczek, brązowy medal mistrzostw Polski juniorek i kadetek, wicemistrzostwo Polski juniorek oraz MP juniorek. W 2011 roku wraz z reprezentacją wzięła udział w Pucharze Jelcyna oraz w World Grand Prix.

Trzeba przyznać, że w ostatnich latach grecka liga kobieca nie należała do mocnych. Być może zmieni się to choćby za sprawą udziału AEK Ateny w Pucharze CEV. W sezonie 2013/2014 grecki zespół zaprezentuje bowiem swoje umiejętności na arenie europejskiej. W pierwszej rundzie nowa ekipa Aleksandry Kruk zmierzy się z niemieckim SVS Post Schwechat.źródło: greekvolley.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved