Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plaża Open po pierwszym dniu w Cieszynie

Plaża Open po pierwszym dniu w Cieszynie

fot. archiwum

W piątek, tym razem w Cieszynie, został zainaugurowany kolejny weekend z turniejem Plaża Open. Pierwszego dnia kibice byli świadkami meczów rozgrywanych w ramach eliminacji do turnieju głównego.

Pierwszy dzień zmagań rozpoczął się około godziny dziewiątej meczami w turnieju eliminacyjnym mężczyzn. Niestety, pogoda nie była tego dnia łaskawa dla zawodników – od początku padał deszcz, który skutecznie utrudniał rywalizację w turnieju męskim. Jako pierwsi na boisku pojawili się bracia Artur i Dawid Grzegorzek, którzy pokonali duet Zając/Wikło. Niestety dla nich, w kolejnym meczu, po zaciętej walce, duet ze Skoczowa musiał uznać wyższość rozgrywającego BBTS-u Bielsko-Biała, Kamila Kwasowskiego oraz Artura Bacy. Baca po zakończeniu spotkania podzielił się swoimi wrażeniami. – Od początku sezonu mieliśmy totalny niefart przy losowaniach i już na początku poszczególnych rozgrywek trafialiśmy na bardzo mocnych przeciwników. Dlatego bardzo cieszymy się, że awansowaliśmy do turnieju głównego w Cieszynie. W drugim spotkaniu trafiliśmy na Dawida i Artura, jednak mimo tego, że oczekiwaliśmy trudnego starcia, udało nam się od początku kontrolować jego przebieg i wygraliśmy bez większych problemów. Artur Baca poruszył również kwestię pogody, która, jak zostało wspomniane, zawodników nie rozpieszczała. – Jeżeli mam być szczery, to ja osobiście wolę grać, kiedy lekko pada, aniżeli gdy jest taka pogoda jak w Kętach, czyli słońce, plus 35-40 stopni w cieniu – zakończył szczęśliwy Artur Baca.

Około godziny 13 rywalizację na mokrym piasku rozpoczęła Młoda Plaża Open. Spośród zgłoszonych zawodników oraz zawodniczek znalazło się sporo osób biorących udział w poprzedniej edycji turnieju, między innymi Michał Żwak, Klaudia Łuka, Sławomir Kwaśny. Spotkania w ramach MPO trwały do godziny 17, jednak z powodu dużej ilości par część spotkań została przeniesiona na sobotę.

30 minut po rozpoczęciu turnieju młodych adeptów siatkówki plażowej nastąpiło oficjalne otwarcie cieszyńskich zawodów, a dokonali tego wiceburmistrz miasta, dyrektor MOSIR-u w Cieszynie – Zbigniew Niżnikiewicz oraz główni organizatorzy cyklu, a więc Marcin Prus oraz Marcin Strządała. Na cieszyńskim rynku obecna była również delegacja z Kęt – miasta, w którym dwa tygodnie temu odbyła się inauguracja cyklu Plaża Open. Obecni w Cieszynie byli Tomasz Bąk – burmistrz gminy Kęty, dyrektor OSIR-u Mirosław Smolarek oraz Karina Zoń z wydziału promocji UG w Kętach.Na sam koniec, godzinę później niż planowano, o 17:00 na boiska wyszły panie, wśród których znalazły się między innymi Daria Michalak/Klaudia Kaczorowska, Edyta Rzenno/Paulina Szczepanik, Katarzyna Urban/Magdalena Szczytowicz czy Aleksandra Filip/Izabela Soja. Dwie ostatnie spośród wymienionych par zmierzyły się w decydującym meczu podczas kęckich zawodów. Górą były wtedy bardziej doświadczone siatkarki, a więc Szczytowicz oraz Urban, jednak rozmiary ich zwycięstwa (na przewagi w obu setach) pokazują, jak wyrównane było to starcie. Już w sobotę najważniejsze pojedynki w turnieju damskim, na które serdecznie zapraszamy. Początek sobotnich zmagań zaplanowany został na godzinę 8:30.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved