Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Federico Pereyra: Może za rok zagram w Bydgoszczy

Federico Pereyra: Może za rok zagram w Bydgoszczy

fot. Magdalena Bojdo

Po trzeciej partii wydawało się, że Argentyna pewnie zmierza po zwycięstwo, jednak ostatecznie uległa polskiej kadrze 2:3 - To jest światowy poziom i my musimy dorównać Polakom w kolejnym spotkaniu - powiedział Federico Pereyra.

Jak oceniłbyś mecz z Polakami w waszym wykonaniu?

Federico Pereyra: – To był dla nas bardzo ważny mecz, ponieważ zagraliśmy lepiej niż podczas ostatniego weekendu Ligi Światowej w Bułgarii. Myślę, że to jest właśnie droga, którą musimy podążać w kolejnych meczach, aby dobrze zaprezentować się w turnieju finałowym, którego jesteśmy organizatorami.

Pamiętam, jak jeszcze dwa lata temu w turnieju finałowym Ligi Światowej grałeś jako atakujący, teraz wystąpiłeś w przyjęciu. Na której pozycji obecnie czujesz się lepiej?– Tak, grałem jako atakujący, jednak teraz trener zdecydował, że wypróbuje mnie w przyjęciu. Kiedy byłem młodszy, zawsze grałem w przyjęciu z atakiem, więc jest to dla mnie lepsza pozycja.

Polacy dysponowali bardzo dobrą zagrywką. Czy to był największy problem Argentyny?

– Faktycznie, świetnie spisali się w polu serwisowym, bardzo utrudnili nam przyjęcie. Myślę, że właśnie to doprowadziło ich do zwycięstwa. To jest światowy poziom i my musimy im dorównać w kolejnym spotkaniu.

Trener Weber, tak jak obiecywał, wykonał bardzo wiele zmian. Czy nie spowodowało to pewnych kłopotów w znalezieniu dobrego rytmu gry?

– Tak, jesteśmy nowym zespołem, pracujemy nad tym, żeby się zgrać, brakuje nam chociażby Facundo Conte, który jest kontuzjowany. Potrzebujemy dużo grania, żeby lepiej rozumieć się na boisku.

Słyszałem o tym, że otrzymałeś ofertę z klubu z Bydgoszczy. Czy to prawda?

– Wpłynęła do mnie nieoficjalna propozycja, jednak po rozmowach z moim agentem zdecydowałem wybrać ofertę z Belgii i w przyszłym sezonie będę grać w Noliko Maaseik. Kto wie, bardzo podoba mi się to miasto i atmosfera w hali, więc może za rok tu zagram (śmiech).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved