Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Andrea Anastasi: Cieszę się, że dzisiaj Kurek grał w mojej drużynie

Andrea Anastasi: Cieszę się, że dzisiaj Kurek grał w mojej drużynie

fot. archiwum

Polacy odnieśli pierwsze zwycięstwo w Lidze Światowej. Trenerzy obu drużyn podkreślali, jak wielki udział miał w tym Bartosz Kurek. - Myślę, że dzisiaj różnicę między Polską a Argentyną zrobił Bartosz Kurek i jego zagrywki - komentował Javier Weber.

Argentyńczycy po przegranej pierwszej partii wręcz koncertowo rozegrali dwie kolejne, co dało im prowadzenie w meczu. Polacy zdołali jednak odbudować swoją grę i doprowadzili do tie-breaka, którego wygrali różnicą aż siedmiu punktów. Na pomeczowej konferencji kapitan reprezentacji Argentyny, Luciano De Cecco, podkreślił dobrą postawę biało-czerwonych w dwóch ostatnich partiach. – Nie potrafiliśmy utrzymać przez cały mecz poziomu gry z pierwszych trzech setów, ponieważ Polska zagrała naprawdę dobrze w dwóch ostatnich odsłonach. Graliśmy nieźle w obronie, co jest dobrym prognostykiem przed niedzielnym spotkaniem – dodał rozgrywający, który na boisku pojawiał się jedynie na krótkie zmiany.

W tym spotkaniu, jak i w czterech poprzednich, gra biało-czerwonych momentami pozostawiała wiele do życzenia. Kapitan polskiej reprezentacji, Marcin Możdżonek, nie ukrywał, że siatkarze chcieli przełamać złą passę, ale również odbudować swoją grę. – Dbaliśmy o wynik, ale także chcieliśmy wrócić do poziomu gry, do którego przyzwyczailiśmy siebie i kibiców. Jesteśmy już blisko. To był kolejny mały krok i mam nadzieję, że następny zrobimy w niedzielę – zakończył środkowy, który do zwycięstwa dołożył cegiełkę w postaci ośmiu punktów.

Trener albicelestes był zadowolony z postawy swoich podopiecznych w tym spotkaniu. Javier Weber nie szczędził także miłych słów w kierunku polskiej reprezentacji. – Gratulacje dla Polski, która zagrała bardzo dobrze w dwóch ostatnich setach. Jestem usatysfakcjonowany grą mojego zespołu w pierwszych trzech partiach – mówił Argentyńczyk. Szkoleniowiec podkreślił też niebagatelną rolę Bartosza Kurka, którego skuteczne zagrywki pozwoliły biało-czerwonym odnieść upragnione zwycięstwo. – Myślę, że dzisiaj różnicę między Polską a Argentyną zrobił Bartosz Kurek i jego zagrywki. Mimo wszystko jestem zadowolony z tego, co pokazała moja drużyna – zakończył Javier Weber.Po czterech nieudanych meczach Andrea Anastasi wreszcie mógł cieszyć się z wygranej swojego zespołu. Włoch nie ukrywał radości i nie szczędził swoim podopiecznym ciepłych słów. – Mieliśmy kilka trudnych momentów, ale wierzę, że ten wieczór jest dla nas punktem zwrotnym. Cieszę się, że dzisiaj Kurek grał w mojej drużynie. Zawodnicy zrobili niewiarygodny krok naprzód w czwartym i piątym secie – chwalił zawodników szkoleniowiec, jednocześnie podkreślając, że jest daleki od hurraoptymizmu. – Nie oczekuję, że cały czas będą grali na takim niesamowitym poziomie. To niemal niemożliwe grać tak dobrze przez dłuższy czas, jednak jest to kierunek, w którym będziemy zmierzać – podkreślił trener biało-czerwonych.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved