Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Warszawska Politechnika zakontraktowała nowego środkowego

Warszawska Politechnika zakontraktowała nowego środkowego

fot. archiwum

Niespełna 17 godzin temu informowaliśmy o tym, że stołeczni inżynierowie pozyskali Artura Szalpuka, natomiast jeszcze tego samego dnia na oficjalnej stronie internetowej ekipy ze stolicy pojawiła się informacja o kolejnym transferze.

Mateusz Sacharewicz, bo o nim mowa, podpisał z akademikami umowę mającą obowiązywać jeden rok. Tym samym potwierdziły się przypuszczenia Strefy Siatkówki, bowiem o potencjalnym transferze informowaliśmy już 30 maja. – Sacharewicza obserwowałem przez dłuższy czas. W sezonie 2012/2013 był najlepszym środkowym I ligi – powiedział na oficjalnej stronie internetowej Politechniki Jakub Bednaruk.Wierzę, że godnie zastąpi on w mojej drużynie Macieja Zajdera – dodał. – Mamy szczęście do zawodników z I ligi. Michał Potera i Paweł Adamajtis swoją postawą potwierdzili, że warto było na nich postawić. Liczę, że Sacharewicz też to potwierdzi – przyznał trener warszawiaków.

23-letni środkowy w minionym sezonie reprezentował barwy MKS-u Banimexu Będzin. Wcześniej przez dwa lata występował w Pekpolu Ostrołęka, natomiast jego klubem macierzystym jest MUKS Białystok. Ponadto Sacharewicz ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Spale, a w swojej karierze grał również na pozycji przyjmującego. Zawodnik mierzy 199 centymetrów.

Nowy nabytek warszawskiego zespołu dołączy do duetu środkowych, który tworzą Marcin Nowak i Przemysław Smoliński. Wcześniej ze stołeczną ekipą pożegnali się Maciej Zajder i Dawid Dryja. Jak podaje oficjalna strona AZS-u Politechniki Warszawskiej, władze klubu chcą zakontraktować jeszcze jednego zawodnika na tę pozycję, a jego nazwisko zostanie podane w najbliższych dniach.źródło: azspw.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved