Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Trwa przebudowa Morza Bałtyk Szczecin

Trwa przebudowa Morza Bałtyk Szczecin

fot. archiwum

Spore zmiany szykują się w drugoligowym Morzu Bałtyk Szczecin. W drużynie ma zostać tylko czterech graczy z poprzedniego sezonu. Organizując otwarty trening, klub chce znaleźć młodych i perspektywicznych siatkarzy, którzy pomogą mu awansować do I ligi.

W minionym sezonie szczecińska drużyna miała walczyć o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Jednak cel ten nie został zrealizowany, bowiem Morze Bałtyk poległo już w pierwszej rundzie play-off, przegrywając rywalizację z Krispolem Września. Po tym niepowodzeniu działacze doszli do wniosku, że czas na zmianę strategii budowania drużyny, a co za tym idzie – także spore roszady personalne w zespole. Wiadomo, że funkcję pierwszego szkoleniowca wciąż pełnił będzie Michał Doliński, jednak nie będzie on już rozgrywającym, a skupi się jedynie na prowadzeniu zespołu. Ponadto wszystko wskazuje na to, że w zespole pozostaną jedynie czterej siatkarze. Są nimi: Daniel Zabłocki, Adam Tołoczko, Jakub Makar oraz Grzegorz Gnatek. Pozostali zawodnicy, czyli Jakub Szcześniewski, Paweł Kolec, Damian Słomka, Patryk Akala, Jakub Malinowski, Kamil Szewczyk oraz Łukasz Jakowczyk, dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy.

W ich miejsce działacze chcą ściągnąć do Szczecina młodych i perspektywicznych graczy, którzy w przeciągu dwóch lat zrealizują w końcu podstawowe zadanie Morza Bałtyk, jakim jest awans do I ligi. W tym celu w następny czwartek o godzinie 17 w hali Szczecińskiego Domu Sportu zostanie przeprowadzony otwarty trening dla zawodników chcących zasilić szeregi Morza Bałtyk Szczecin. Więcej informacji na temat zmian personalnych w klubie będzie wiadomo w połowie lipca.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved