Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Chemes Humenne wzmacnia się polskimi zawodnikami

Chemes Humenne wzmacnia się polskimi zawodnikami

fot. archiwum

W przyszłorocznych rozgrywkach słowackiej ekstraklasy w zespole Chemes Humenne nadal będzie występowało dwóch Polaków. Po odejściu Marcina Krysia obok atakującego Mikołaja Sarneckiego na rozegraniu pojawi się Mateusz Leszczawski.

Słowacki klub w sezonie 2012/2013 rozgrywki zakończył na drugim miejscu w lidze, ustępując pola jedynie drużynie Unicef VolleyTeam Bratysława. W zespole z powodzeniem występowało dwóch Polaków: Mikołaj Sarnecki i Marcin Kryś. Kryś na pozycji libero dbał o defensywę zespołu, Sarnecki zaś w ataku otrzymywał regularnie najwięcej piłek w drużynie. Marcin Kryś zdecydował się na opuszczenie wicemistrza Słowacji. Ponieważ Polacy byli filarami drużyny, w sezonie 2013/2014 zarząd i trener Chemes Humenne zdecydowali się na zatrudnienie kolejnego zawodnika znad Wisły na kluczowej pozycji – rozgrywającego. Będzie nim występujący ostatnio w barwach pierwszoligowego Ślepska Suwałki, mierzący 200 cm wzrostu, Mateusz Leszczawski. Oba zespoły, z Humenne i Suwałk, miały okazję spotkać się w okresie przygotowawczym ubiegłego sezonu na turnieju w Radomiu. Wówczas górą byli zawodnicy z Suwalszczyzny, a do zwycięstwa drużynę Ślepska poprowadził właśnie Mateusz Leszczawski.

Zadania postawione przed zawodnikami Chemes Humenne na sezon 2013/2014 są jasne – zdobycie pierwszego miejsca w słowackiej ekstraklasie i awans do finałów Pucharu MEVZA. Ponadto Chemes Humenne wystąpi w bardziej znanych polskim kibicom siatkówki rozgrywkach europejskich pucharów. W pierwszej rundzie Pucharu Challenge spotka się z ubiegłorocznym finalistą Pucharu CEV, włoską drużyną Andreoli Top Volley Latina, w której jeszcze w ubiegłym roku występował Jakub Jarosz (obecnie Lotos Trefl Gdańsk). Polscy zawodnicy mają być głównym argumentem w walce o te tytuły.

Dane zawodnika:
Imię i Nazwisko: Mateusz Leszczawski
Data i miejsce urodzenia: 01.10.1988, Sosnowiec
Wzrost: 200 cm
Waga: 89 kg
Pozycja: rozgrywający
Poprzednie kluby w karierze: MKS MOS Będzin, BBTS Bielsko-Biała, Siatkarz Wieluń, Ślepsk Suwałki 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved