Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite w Lozannie: Dziewiąta lokata Rudola i Kosiaka

CEV Satellite w Lozannie: Dziewiąta lokata Rudola i Kosiaka

fot. FIVB

Na dziewiątej pozycji zakończyli rozgrywany w Lozannie turniej z cyklu CEV Satellite Maciej Rudol i Maciej Kosiak. Polacy ulegli parze Kunert/Petutsching, a następnie pokonali duet Retterholt/Mol. W decydującym meczu przegrali z parą Marcos/Garcia.

W stawce 16 duetów rozstawieni z numerem 9 Polacy trafili na turniejową „ósemkę” – Austriaków Thomasa Kunerta i Lorenza Petuschniga, którzy występują ze sobą dopiero od zeszłego roku i jeszcze nigdy nie przeszli przez eliminacje do zawodów World Tour. W tegorocznych turniejach organizowanych przez Europejską Federację Siatkówki ani razu nie przebili się do miejsc 9-12.

Nasi świeżo upieczeni brązowi medaliści mistrzostw świata U-21 z animuszem przystąpili do walki z Austriakami, wygrywając w premierowej odsłonie 21:14. W dwóch kolejnych partiach było niestety gorzej. Kunert i Petuschnig przejęli inicjatywę i zwyciężyli różnicą trzech punktów (21:18). Idąc za ciosem, rywale Macieja Rudola i Macieja Kosiaka rozstrzygnęli na swoją korzyść również tie-breaka, spychając tym samym Polaków na prawą stronę turniejowej drabinki. Od tej pory każda porażka oznaczać będzie pożegnanie z turniejem dla biało-czerwonych.

Rudol/Kosiak – Kunert/Petutschnig 1:2
(21:14, 18:21, 12:15)
Starcie z Norwegami Retterholt/Mol biało-czerwoni rozpoczęli od seta przegranego na przewagi 21:23. Niepowodzenie nie wybiło jednak z rytmu Polaków, którzy w drugiej partii triumfowali 21:16, doprowadzając do tie-breaka. W decydującej odsłonie pojedynku Rudol i Kosiak znów byli górą. Pokonali rozstawionych w turnieju z numerem 16 przeciwników 15:12 i mogli cieszyć się z awansu do kolejnej rundy.

Rudol/Kosiak – Retterholt/Mol 2:1
(21:23, 21:16, 15:12)


W trzecim piątkowym starciu na Polaków czekała turniejowa „trójka”, czyli hiszpańska para Marcos/Garcia. W pierwszej partii spotkania lepsi okazali się rywale biało-czerwonych, którzy pokonali polski duet 21:19. Druga odsłona meczu nie była już jednak tak wyrównana. Hiszpanie dosłownie rozgromili Kosiaka i Rudola, wygrywając seta pewnie i wysoko, 21:11. Wynik pojedynku oznaczał do Polaków pożegnanie z turniejem, w którym ostatecznie zostali oni sklasyfikowani na 9. pozycji.

Rudol/Kosiak – Marcos/Garcia 0:2
(19:21, 11:21)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved