Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Słowacki środkowy w Lubinie

Słowacki środkowy w Lubinie

fot. archiwum

Coraz więcej obcokrajowców pojawia się na zapleczu męskiej ekstraklasy. Po przyjmującym z Azerbejdżanu w Miliczu siatkarza z zagranicy zdecydowali się zatrudnić działacze z Lubina. Nowym środkowym Cuprum Mundo będzie Słowak.

Peter Kašper, bo o nim mowa, ma 28 lat i będzie to jego pierwszy zagraniczny klub w karierze. Swój ostatni sezon środkowy spędził w Volley Team UNICEF Bratysława, z którym zdobył mistrzostwo i Puchar Słowacji. Z Cuprum Mundo Lubin podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o jeszcze jeden rok. – Cuprum Mundo to ambitny zespół, który chce grać w PlusLidze. Wierzę, że możemy to osiągnąć i zagrać w polskiej ekstraklasie. W tym roku PlusLiga powiększyła się o zespoły z Radomia i Bielska-Białej, więc powinno być łatwiej zająć czołowe miejsce, by starać się o awans – przyznał nowy siatkarz lubinian.

W nowym miejscu Kašperowi pomaga się zaaklimatyzować jego kolega z Chemes Humenne, libero Marcin Kryś. Według słowackich mediów on również podpisał umowę z Cuprum. – Innych siatkarzy poza Marcinem na razie nie znam, ale większość składu powinni stanowić Polacy. Z Marcinem jestem w stałym kontakcie, pomógł mi w przeprowadzce do Polski czy przy analizowaniu umowy, którą dostałem. Bardzo dobrze żyć z myślą, że ktoś mi od początku będzie pomagał w nowym kraju – stwierdził Peter Kašper.

Siatkówka w Polsce cieszy się wielką popularnością i Kašper dobrze o tym wie. Jego marzeniem było zagrać kiedyś poza granicami kraju, a teraz trafiła się ku temu idealna okazja. Słowak będzie mógł grać w mocnej lidze, a dodatkowo nie będzie miał daleko do domu rodzinnego. – Od małego chciałem zagrać w zagranicznym klubie i cieszę się, że spełniło się to marzenie. Liga słowacka nie jest zła, ale gra w polskiej I lidze to dla mnie krok w przód. Zaoferowano mi dobry kontrakt i mam nadzieję, że dobrze mi tu pójdzie.Zanim jednak środkowy mógł związać się umową z ekipą z Lubina, musiał rozwiązać swój obecny kontrakt. Słowak miał ważną umowę jeszcze przez 4 kolejne lata, jednak udało mu się dojść do porozumienia z włodarzami klubu i bez problemów odszedł do Cuprum Mundo. – W rozmowach z prezesem Hamplem doszliśmy do porozumienia i mogłem spokojnie decydować się na grę w Polsce. Anulowano moje zobowiązanie względem klubu z Bratysławy i zostałem wolnym zawodnikiem – podsumował siatkarz.

Pomimo problemów finansowych, jakie trapiły zespół Unicefu Bratysława, nowy nabytek lubinian miło wspomina swój czas w tej ekipie. – Chcę podziękować za możliwość gry w Volley Team UNICEF. Przepraszam, że nie będę kontynuował swojej kariery w tym zespole, ale wciąż będę trzymał kciuki za sukcesy UNICEFU Bratysława. Miałem jednak długoletni kontrakt i cieszę się, że działacze nie robili problemów z moim odejściem. W pierwszej połowie sezonu prowadził nas trener Zanini, który jest znakomitym szkoleniowcem i cieszę się, że mogłem z nim współpracować. Doszlifowałem swój angielski, ponieważ z trenerem porozumiewałem się wyłącznie w tym języku. Ponadto zdobyliśmy mistrzostwo i Puchar Słowacji, więc był to udany sezon – zakończył Peter Kašper.

Dane zawodnika:
Data i miejsce urodzenia: 12.03.1985, Bardejov
Wzrost: 200 cm
Waga: 100 kg
Pozycja: środkowy
Kluby w karierze: BŠK Bardejov, Chemes Humenné, Volley Team UNICEF Bratysława, KS Cuprum Lubin
Reprezentacja: 21 występów (stan na 27.06.2013)

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved