Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Oczekiwanie na lepszą przyszłość w Piaście Szczecin

Oczekiwanie na lepszą przyszłość w Piaście Szczecin

fot. archiwum

Prezesem Piasta Szczecin jest wieloletnia siatkarka Maria Liktoras, która zasiada w Radzie Miasta Szczecina. Oznacza to, że będzie musiała głosować w sprawie przyznania dofinansowania piłkarskiej drużynie Pogoni Szczecin.

– Jestem bardzo rozdarta – komentuje Maria Liktoras. – Z jednej strony mam świadomość, że piłka nożna to taki sportowy napęd. Z drugiej strony natomiast jest wielki dysonans, pomiędzy tym, co przeznacza się na Pogoń, a tym, co dostają dyscypliny halowe. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę kończącą się budowę nowego obiektu. W grę wchodzą ogromne pieniądze i jest to dla mnie arcytrudna decyzja – podkreśla Liktoras.

Wiadomym jest, że w klubie ze Szczecina sytuacja finansowa nie jest za ciekawa. W ubiegłym sezonie klub musiał rozstać się z tego powodu z kilkoma siatkarkami. Niepewna jest przyszłość trenera Rafała Prusa. – Wszystkie decyzje zapadną za tydzień – komentuje Maria Liktoras. – Na razie nie wiemy, czy podejmiemy rozmowy z trenerem Rafałem Prusem. Kiedy poznamy nazwisko szkoleniowca, to zaczniemy myśleć o kadrze. W tej chwili na jakiekolwiek deklaracje jest zdecydowanie za wcześnie – zakończyła prezes szczecińskiego klubu. Sam zainteresowany Rafał Prus też zastanawia się nad pozostaniem w Piaście, ponieważ od kliku sezonów próbuje bezskutecznie awansować z tą drużyną do I ligi – Zastanawiam się nad tym, czy zostanę w Szczecinie – komentował Rafał Prus. – Siądziemy do rozmów i ustalimy, czy dajemy sobie kolejną szansę. Jedno jest pewne. Zarówno ja, jak i klub mamy ambicje na lepsze granie – zakończył szkoleniowiec.

 źródło: Głos Szczeciński

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved