Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > MKS Dąbrowa Górnicza wyjedzie do USA

MKS Dąbrowa Górnicza wyjedzie do USA

fot. Bogusław Krośkiewicz

MKS Dąbrowa Górnicza - wicemistrz kraju i zdobywca Pucharu Polski szykuje się do walki o kolejne trofea. Prezes klubu Robert Koćma wyczekuje przede wszystkim na losowanie Ligi Mistrzyń. Siatkarki odpoczywają na urlopach, ale działacze nie próżnują.

Po skompletowaniu kadry zespołu, do której dołączyły m.in. reprezentantki swoich krajów – Brazylijka Sassa czy Amerykanka Rachael Adams, w Dąbrowie Górniczej działacze ustalają szczegóły letnich przygotowań.

– Na pierwszym treningu spotkamy się 25 lipca. Na przełomie sierpnia i września wyjedziemy do USA. Potem czekają nas kolejne mecze i turnieje w Polsce i wreszcie w październiku start rozgrywek – mówi trener Waldemar Kawka, który przyznaje, że po ostatnim sezonie zmian w drużynie było więcej, niż się spodziewał.

Nie wszystkie zmiany były zaplanowane. Klub zaproponował nowe umowy Frauke Dirickx i Charlotte Leys, ale Belgijki zdecydowały się na zmianę pracodawcy. – Budowa drużyny będzie trudniejsza niż w poprzednich sezonach. Czasu mało, a w składzie prawdziwa międzynarodowa mieszanka. Nie jesteśmy pierwszą drużyną, która zmierzy się z takim problemem. Atom Trefl Sopot przed minionym sezonem przebudował skład równie głęboko, a jednak sięgnął po mistrzostwo – przypomina Kawka.Tournee po USA ma być nie tylko atrakcyjne, ale i męczące. – Płacimy tylko za przelot, a resztę kosztów bierze na siebie organizator. Na miejscu zmierzymy się z zespołami uniwersyteckimi. Ich poziom sportowy to druga piątka naszej ORLEN Ligi. Na pewno będzie ciekawie i intensywnie. Niemal cały czas będziemy w drodze. Organizator zapewnia, że nasze spotkania będzie oglądać po kilka tysięcy osób – mówi prezes Koćma. Problemem jest termin wyjazdu, który przypada na okres przed mistrzostwami Europy. W MKS-ie gra kilka kadrowiczek, a to oznacza, że trener Kawka nie będzie mógł liczyć podczas tournee na wszystkie zawodniczki. – Na pewno pojedzie dziesięć siatkarek z pierwszej drużyny. Niewykluczone, że skład wzmocnią utalentowane juniorki – zaznacza Koćma.

Cały artykuł w: Gazecie Wyborczej

 

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved