Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > M. Milinkovic: Jestem jak pośrednik między chłopakami a Javierem

M. Milinkovic: Jestem jak pośrednik między chłopakami a Javierem

fot. archiwum

Marcos Milinkovic jeszcze niedawno razem z Guillaumem Samicą walczył w koszulce Buenos Aires Unidos o mistrzostwo ligi argentyńskiej. Teraz został drugim trenerem reprezentacji Albicelestes, która już w piątek zmierzy się z Polakami w ramach rozgrywek LŚ.

Jak przyjąłeś swoją nową rolę w siatkówce?

Marcos Milinkovic:Dobrze. Mam nadzieję, że będę miał możliwość pomóc w rozwoju drużyny i osiągnięciu celów, które mamy.

Ty podjąłeś decyzję o zostaniu trenerem?Chciałem być dalej związany z siatkówką, teraz jako trener, i nadarzyła się okazja, która bardzo mnie zaskoczyła. Nie spodziewałem się, że znajdę się w tym miejscu tak szybko. (…)

Obecna młodzież jest bardziej skomplikowana niż ta z twoich czasów?

Ciężko to porównywać. W ciągu ostatnich dziesięciu lat nastąpiło wiele zmian na lepsze. Wszystko stało się profesjonalne, cała struktura jest rozbudowana. W moich czasach bardziej liczyło się serce. Nie mieliśmy gdzie trenować, sami musieliśmy kupować sobie koszulki. Teraz, całe szczęście, nie ma to już miejsca.

Jak minął pierwszy trening, w którym uczestniczyłeś nie jako zawodnik?

Dobrze. Wiedziałem, że będzie to zupełnie inna rola, chociaż już jako zawodnik, w ostatnich latach gry, lubiłem pomagać młodszym kolegom.

O co prosi cię Weber?

Żeby pracować dużo nad atakiem i blokiem, bo to elementy, w których można jeszcze wiele poprawić. Mam wzmacniać grupę, sprawiać, żeby wciąż pięła się w górę…

Jaka jest twoja relacja z zawodnikami?

Mają względem mnie respekt, a ja lubię porównywać z nimi różne rzeczy i sprawdzać, czy mogę im w czymś pomóc. Jestem trochę jak pośrednik między chłopakami a Javierem (Weberem – przyp. red.).

W przyszłości zostaniesz pierwszym trenerem?

Chciałbym. (…) Kiedy skończy się ten sezon reprezentacyjny chcę jednak najpierw trochę odpocząć, ponieważ miałem tylko 10 dni wakacji po przejściu na emeryturę. (…) Chcę uczyć się od Javiera i móc przekazać siatkówce wszystko, co przeżyłem.

źródło: inf. własna, ole.com.ar

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved