Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > W Brazylii będą grać do 21 punktów?

W Brazylii będą grać do 21 punktów?

fot. archiwum

W ostatnich miesiącach mówi się wiele o propozycjach zmiana, które mają uczynić mecze bardziej atrakcyjnymi. Brazylijska federacja zaproponowała rozgrywanie setów do 21 punktów, aby skrócić mecze i dopasować się do wymagań telewizyjnych.

Zapewne większość kibiców pamięta mecz reprezentacji Polski ze Skrą Bełchatów rozegrany w nowej formule (do pięciu wygranych setów i 15 punktów w secie), która nie spotkała się jednak z aprobatą wśród siatkarskiej społeczności. Brazylijczycy zaproponowali kolejną innowację, która mogłaby uatrakcyjnić siatkarskie widowiska. Głównym celem pomysłodawców jest stworzenie produktu, który przyciągnie przed telewizory jeszcze większą ilość widzów. Idea zakłada rozgrywanie setów do 21 punktów i jedną przerwę techniczną, odbywającą się po zdobyciu przez drużynę 12 „oczek”. Innowacja ta spotkała się z aprobatą ludzi od lat związanych z brazylijską siatkówką. Trener żeńskiej reprezentacji, Zé Roberto, podkreślał, jak dużą rolę w rozwoju tej gry odegrała telewizja. – Brazylijska siatkówka narodziła się z pomocą telewizji. Nie widzę problemu w tych zmianach i myślę, że będą one dobre dla całego świata. Są bardzo ważne dla rozwoju, a gra do 21 punktów może być dobra – przyznał szkoleniowiec i zaznaczył: – Oczywiście najpierw trzeba to wypróbować.

Były środkowy Canarinhos, Rodrigão, patrzy na pomysł z perspektywy zawodnika i zdaje sobie sprawę, że takie zmiany mogą być konieczne. – Pomijając aspekt rywalizacji, sport jest także wielkim produktem. Z tej strony, nie możemy nie zauważać, że mecze mogą być jeszcze bardziej atrakcyjne dla telewizji, dlatego ważne jest, żeby siatkówka się dostosowała i spotkania nie trwały po dwie godziny – komentował siatkarz i dodał: – Pomysł jest dobry i niedługo może zostać wcielony w życie.

źródło: inf. własna, somosvoley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved