Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Piotr Makowski: Nie zamierzam bawić się w kalkulacje

Piotr Makowski: Nie zamierzam bawić się w kalkulacje

fot. Maciej Dąbrowski

Szkoleniowiec żeńskiej reprezentacji Polski, Piotr Makowski, podał we wtorek nazwiska zawodniczek na tegoroczne rozgrywki World Grand Prix. Okazuje się, że udział Polek w WGP będzie mało komfortowy z uwagi na termin turnieju finałowego.

Przypomnijmy, że cykl World Grand Prix składa się z kilku turniejów rozgrywanych w różnych krajach. Turniej finałowy z udziałem sześciu drużyn zaplanowano w Sapporo od 28 sierpnia do 1 września. Dla drużyn europejskich termin ten okazuje się być dość poważnym problemem. Pięć dni po zakończeniu WGP rozpoczną się bowiem mistrzostwa Europy.

Trener Piotr Makowski przyznał, że nie zamierza kalkulować lub mówić swoim podopiecznym, aby celowo przegrywały swoje spotkania. – Nie wiem, co zrobią inni trenerzy, ale ja nie zamierzam bawić się w kalkulacje. Trudno przecież powiedzieć zawodniczkom, żeby specjalnie przegrywały, bo wyjazd na turniej finałowy do Japonii może utrudnić nam przygotowania do mistrzostw Europy – powiedział na łamach „Przeglądu Sportowego”.

Podejście szkoleniowca popiera Katarzyna Skowrońska-Dolata. Według doświadczonej zawodniczki najlepszym sposobem na zbudowanie formy jest właśnie granie. – Jestem przeciwniczką kalkulowania i wystawiania rezerwowego składu, bo to nigdy nikomu na zdrowie nie wyszło – podkreśliła siatkarka.*Rozmawiał Kamil Drąg
Więcej w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved