Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nowy nabytek AZS-u Politechniki Warszawskiej

Nowy nabytek AZS-u Politechniki Warszawskiej

fot. Anna Szalpuk

Po transferze Adriana Radu Gontariu kibice AZS-u Politechniki Warszawskiej nie musieli długo czekać na kolejnego nowego zawodnika. Świeżym nabytkiem akademików jest Artur Szalpuk - wicemistrz Europy i dwukrotny mistrz Polski kadetów.

– Spełnia się jedno z moich marzeń. Bardzo się cieszę, że zagram w Politechnice – powiedział młody siatkarz po podpisaniu umowy. – Najlepszych zawodników w meczach PlusLigi jak dotąd oglądałem z trybun. Teraz to inni będą oglądali mnie. Mam nadzieję, że poradzę sobie z tremą – dodał z uśmiechem. – Zdaję sobie sprawę, że trafiam do drużyny, w której o miejsce w szóstce będę musiał długo walczyć. To jednak dla mnie olbrzymia szansa. Na pewno wiele się nauczę – stwierdził. – Nauczyć się będę musiał też ładnego podpisywania się, żeby nie zawieść kibiców po meczach. Mam bardzo brzydki autograf – zażartował.

Szalpuk ma osiemnaście lat i mierzy 202 cm. Jest wychowankiem MKS-u MDK Warszawa. Przygodę z siatkówką zaczął w 2007 roku. Cztery lata później w Bydgoszczy ze swoim zespołem wywalczył mistrzostwo Polski kadetów. Sukces ten powtórzył w 2012 roku w Kędzierzynie-Koźlu. W obu tych turniejach wybrany został MVP. Jego dobre występy zaowocowały powołaniem do reprezentacji Polski kadetów (jako jednego z trzech zawodników spoza Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale). Z kadrą pojechał na mistrzostwa Europy do Laktaši w Bośni i Hercegowinie i przywiózł stamtąd srebrny medal. Zagrał w pięciu z siedmiu meczów i zdobył trzydzieści trzy punkty, z czego aż dwadzieścia w finale przeciwko Rosji.

Inżynierowie z nowego gracza z pewnością będą mieli duży pożytek. Potrafi on nie tylko dobrze przyjmować oraz atakować, ale i… rozgrywać. W 2011 roku, na kilka tygodni przed wywalczeniem pierwszego złota w mistrzostwach Polski kadetów, Szalpuk w jednym z turniejów wystąpił właśnie jako rozgrywający. Okrzyknięto go wówczas najlepszym młodym zawodnikiem na tej pozycji w naszym kraju. – Lepiej czuję się jednak na przyjęciu. Jestem zbyt nerwowy, żeby być rozgrywającym – przyznał osiemnastolatek.AZS Politechnika Warszawska na chwilę obecną w składzie na sezon 2013/2014 ma trzech przyjmujących. Poza Szalpukiem są to Maciej Pawliński i Maksymilian Szuleka. Ten ostatni być może trafi jednak na wypożyczenie do jednego z zespołów I ligi. Władze klubu w sprawie nowego kontraktu porozumiały się także z Pawłem Siezieniewskim.

źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved