Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ juniorek: Wyłoniono ćwierćfinalistów

MŚ juniorek: Wyłoniono ćwierćfinalistów

fot. archiwum

W ośmiu rozegranych w środę meczach 1/8 finału mistrzostw świata nie było niespodzianek. Tylko dwa mecze zakończyły się wynikiem innym niż 3:0, a awans do ćwierćfinału uzyskali faworyci. Jutro w czeskim Brnie dzień przerwy.

Rywalizacja w 1/8 finału rozpoczęła się od meczu Serbii z Tajwanem. Siatkarki z Bałkanów nie miały żadnego problemu z pokonaniem rywalek, pewnie wygrywając w trzech setach. – Cieszę się, że zachowaliśmy równą formę do samego końca spotkania. Graliśmy już przeciwko wszystkim azjatyckim zespołom. Nie było to łatwe, musieliśmy się dostosować do ich stylu gry – stwierdził serbski szkoleniowiec Ratko Pavlicević. W trzech setach zakończył się również mecz Turczynek z reprezentacją Meksyku. Zespół turecki w pierwszym secie rozbił rywala do 14, potem jednak Meksykanki podniosły poprzeczkę wyżej, ale nie na tyle jednak wysoko, by wygrać chociaż jednego seta. – To był dla nas niezwykle ważny mecz, nie chcieliśmy wylądować w grupie drużyn walczących o miejsca 9-16 – przyznał Edman Gökhan, trener reprezentacji Turcji. – Gratuluję Meksykowi, który walczył do końca. My dziś dobrze graliśmy blokiem i w obronie i udało się.

Do ćwierćfinału awansowały również młode Japonki po wygranej 3:0 z reprezentacją Peru. Zwycięstwo nie przyszło jednak Azjatkom łatwo, drugiego seta wygrały dopiero na przewagi. Dobre spotkanie rozegrała kapitan drużyny japońskiej, Oda Momoka, która zdobyła 16 punktów. – Mocno czułyśmy dziś mięśnie nóg i rąk, jednak udało się nam skupić i wygrać to spotkanie – mówiła po meczu najskuteczniejsza zawodniczka reprezentacji Japonii. Młode Rosjanki bez straty seta pokonały swoje rówieśniczki z Egiptu. W pierwszym i trzecim secie zdecydowanie zdeklasowały rywala, w drugim niespodziewanie musiały walczyć na przewagi. – Wynik jest bardzo dobry dla nas. W drugim secie nastąpiło jakieś rozprężenie, stąd zapewne taki rezultat – tłumaczyła swoje siatkarki trener Swietłana Safronowa.

Od niespodzianki i wygranej w pierwszym secie przez reprezentację Bułgarii rozpoczął się kolejny mecz 1/8 finału. Podrażnione porażką Włoszki w pozostałych trzech partiach nie pozostawiły już jednak rywalkom żadnych złudzeń. Najskuteczniejszą zawodniczką reprezentacji Włoch była Fatime Sylla, zdobywczyni 18 punktów. W zespole bułgarskim wyróżniła się Gergana Dimitrowa, która na swoim koncie zapisała dwa oczka mniej. W ćwierćfinale nie zagra zespół gospodyń. Czeszki dzielnie w pierwszym secie dotrzymywały kroku faworyzowanym Chinkom, w dwóch kolejnych już uległy gładko i pożegnały się z marzeniami o medalu. – W pierwszym i trzecim secie gospodynie wywarły sporą presję na moich zawodniczkach – stwierdził trener reprezentacji Chin, Jiande Xu.Nie graliśmy wtedy na najwyższym poziomie, na szczęście wygraliśmy w trzech setach.Mecz siatkarek Brazylii z Algierią to spotkanie zupełnie bez historii. Ogromna przewaga techniczna Canarinhes odbiła się na wyniku wszystkich trzech setów – siatkarki z Afryki zdobyły w tym meczu zaledwie 34 małe punkty. – Nie wystąpiliśmy dziś w naszym normalnym ustawieniu, bo graliśmy ciężkie mecze w ostatnich dniach. Nasza grupa była jedną z mocniejszych, dlatego dobrze, że dziś mogliśmy dać podstawowym zawodniczkom trochę odpoczynku. Teraz koncentrujemy się już na walce o półfinał – mówił po spotkaniu brazylijski szkoleniowiec Luizomar De Moura. W ostatnim meczu 1/8 finału siatkarki z Dominikany pokonały 3:1 reprezentację Kolumbii. Z dobrej strony pokazała się w tym meczu Ceneida Gonzalez, która zdobyła dla swojej drużyny 21 punktów.

Wyniki 1/8 finału:
Serbia – Tajwan 3:0
(25:15, 25:18, 25:20)
Turcja – Meksyk 3:0
(25:14, 25:20, 25:23)
Peru – Japonia 0:3
(20:25, 25:27, 19:25)
Rosja – Egipt 3:0
(25:14, 26:24, 25:13)
Włochy – Bułgaria 3:1
(23:25, 25:18, 25:14, 25:16)
Chiny – Czechy 3:0
(25:22, 25:13, 25:17)
Brazylia – Algieria 3:0
(25:10, 25:11, 25:13)
Dominikana – Kolumbia 3:1
(20:25, 25:19, 25:20, 25:17)

Pary ćwierćfinałowe:

Chiny - Rosja
Turcja - Japonia
Serbia - Brazylia
Włochy - Dominikana

O miejsca 9-16:

Czechy - Egipt
Meksyk - Peru
Tajwan - Algieria
Bułgaria - Kolumbia

 

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved