Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Michał Winiarski: Brakuje nam koncentracji

Michał Winiarski: Brakuje nam koncentracji

fot. archiwum

Reprezentacja Polski mężczyzn w tegorocznej Lidze Światowej ma na koncie cztery porażki i ani jednej wygranej. - Nie jest wesoło, ale trzeba umieć jakoś przełknąć te porażki - powiedział Michał Winiarski na łamach "Przeglądu Sportowego".

Przyjmujący polskiej kadry przyznał, że zespół nie gra na takim poziomie, którego wszyscy oczekują. Dodał także, że wszyscy zawodnicy ciężko trenują i podczas ćwiczeń wszystko wygląda dobrze. – Niestety podczas meczów jest gorzej. Mamy przestoje, brakuje nam koncentracji i seriami tracimy punkty, co wcześniej nam się nie zdarzało. W sporcie granica miedzy sukcesem i klęską jest bardzo cienka, a my niestety na razie znajdujemy się nie po tej stronie, po której byśmy chcieli – powiedział.

Michał Winiarski odniósł się także do zarzutów ze strony kibiców, że drużyna nie podejmuje walki z rywalami w rozgrywkach „światówki”. – To były absurdalne zarzuty, bo akurat walki nie można nam było odmówić. Staramy się, ale nie wychodzi.

Szanse na awans polskiej reprezentacji do turnieju finałowego w Argentynie są już minimalne. Przyjmujący przyznał, że najpierw zespół musi zacząć wygrywać, a dopiero później może zacząć liczyć na awans. – Wierzę, musimy tylko zacząć grać swoją siatkówkę. Bez kompletu zwycięstw nie mamy co marzyć o awansie – zakończył.*Rozmawiał Kamil Drąg
Cały wywiad w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved