Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Federico Pereyra trafi do PlusLigi?

Federico Pereyra trafi do PlusLigi?

fot. archiwum

Federico Pereyra to prawdziwy siatkarski obieżyświat. 25-letni Argentyńczyk występował już w drużynach z Argentyny, Hiszpanii, Włoch, 9Brazylii, Grecji i Dubaju. W tym sezonie siatkarz obierze prawdopodobnie jeszcze inny kierunek.

 

Argentyńskie media podały, że Federico Pereyra w sezonie 2013/2014 przeniesie się do Korei Południowej i będzie reprezentował barwy zespołu Rush & Cash. 25-latek byłby pierwszym zawodnikiem Albicelestes występującym w koreańskiej lidze. – Będę pierwszym Argentyńczykiem, który zagra w Korei. Już dwa lata temu prowadziliśmy rozmowy, jednak wtedy nie udało się dojść do porozumienia, teraz się to zmieniło – powiedział Pereyra w rozmowie z mobile.ole.com.br przeprowadzonej podczas pobytu reprezentacji Argentyny w Bułgarii. Atakujący przyznał także, iż zdaje sobie sprawę z tego, że życie w tak odległym kraju nie będzie dla niego łatwe, ale może tam zdobyć doświadczenie niezbędne do gry na najwyższym poziomie. Z kolei na łamach portalu somosvoley.com siatkarz wyraził radość z podjętej decyzji: – Jestem bardzo zadowolony z tego kroku. Liga koreańska w żadnym stopniu nie przypomina pozostałych, rozwój jest ważny, ale wymagania są bardzo duże. Jestem entuzjastycznie nastawiony.

Jak dowiedziała się Strefa Siatkówki, wysoce prawdopodobne jest, że zawodnik nie zagra jednak na Dalekim Wschodzie. Nieoficjalnie wiemy, że Pereyra może obrać polski kierunek, bowiem Argentyńczykiem zainteresowany jest jeden z klubów występujących w PlusLidze.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved