Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > World Grand Prix: 22 wybranki Piotra Makowskiego

World Grand Prix: 22 wybranki Piotra Makowskiego

fot. archiwum

Trener Piotr Makowski podał skład 22-osobowej kadry Polski na tegoroczne rozgrywki World Grand Prix, które odbędą się po raz 21. Turniej finałowy z udziałem sześciu drużyn zaplanowano w Sapporo od 28 sierpnia do 1 września.

Po raz pierwszy turniej World Grand Prix rozegrano w 1993 roku. O medale walczyło osiem drużyn. W Japonii finałowe rozgrywki odbyły się w 1997 roku w Kobe, w 2005 w Sendai, w 2008 w Jokohamie i w 2009 w Tokio.

W pierwszy weekend WGP Polska zagra w Brazylii z gospodyniami, USA i Rosją. Od 9 do 11 sierpnia jednym z miejsc rywalizacji będzie Płock, a w Orlen Arenie obok podopiecznych trenera Piotra Makowskiego zagrają Japonia, Kazachstan i Niemcy. W ostatni weekend Polki zmierzą się w chińskim Wuhan z Chinami, Argentyną oraz Serbią.

22-osobowa kadra Polski na World Grand Prix:
Izabela Bełcik, Milena Radecka, Joanna Wołosz, Joanna Kaczor, Kinga Kasprzak, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Katarzyna Konieczna, Zuzanna Efimienko, Monika Martałek, Maja Tokarska, Dorota Medyńska, Aleksandra Sikorska, Justyna Łukasik, Anna Grejman, Karolina Różycka, Patrycja Polak, Aleksandra Wójcik, Ewelina Sieczka, Agnieszka Kąkolewska, Elżbieta Skowrońska, Krystyna Strasz, Paulina Maj
Ostatnim sprawdzianem przed wylotem do Brazylii będą sparingi z reprezentacją Czech, które odbędą się w Koszalinie, w hali przy ulicy Śniadeckich 4. Termin pierwszego z nich został ustalony na 19 lipca, data drugiego nie została jeszcze ustalona.

 

źródło: gk24.pl, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved