Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Wicemistrzowie Europy zagrają w mistrzostwach świata kadetów

Wicemistrzowie Europy zagrają w mistrzostwach świata kadetów

fot. CEV

Już po raz trzynasty najlepsze drużyny globu zmierzą się w mistrzostwach świata kadetów. Turniej tym razem odbędzie się w Meksyku i trwać będzie od 27 czerwca do 7 lipca. Polacy zagrają w grupie A z gospodarzami, Chinami, Belgami oraz Tunezyjczykami.

Nasza drużyna zagra w mistrzostwach po raz dziewiąty. Do tej pory biało-czerwonym tylko raz udało się wywalczyć medal na tej imprezie. W 1999 roku drużyna trenera Sroki i Kaszy wywalczyła brąz w Rijadzie. Czołowi zawodnicy tamtej drużyny dalej grają profesjonalnie w siatkówkę, np. Wojciech Grzyb w Asseco Resovii Rzeszów czy Michał Bąkiewicz przez sześć ostatnich sezonów w Skrze Bełchatów.

W mistrzostwach w 2001 roku Polska zajęła 5. miejsce, przegrywając w ćwierćfinale z Iranem. Cztery lata później biało-czerwoni zdołali zająć tylko 7 lokatę. W 2007 i 2009 roku nasi siatkarze zajęli odpowiednio 5. i 11. miejsce.

W ramach przygotowań do mistrzostw podopieczni Wiesława Czai zagrali w międzynarodowym turnieju w Anapie poświęconym pamięci Jurija Czesnokowa. W ostatnim meczu kadeci, podobnie jak na mistrzostwach Europy, przegrali z Rosjanami, tym razem 0:3, zajmując trzecie miejsce. Dobrą wiadomością jest fakt, iż w Anapie biało-czerwoni pokonali bez straty seta Meksykanów, z którymi przyjdzie im się zmierzyć w fazie grupowej.W dwunastce powołanej przez Wiesława Czaję nie ma niespodzianek, to ci sami zawodnicy, którzy kilka miesięcy temu wywalczyli wicemistrzostwo Europy. Jedynym zmartwieniem szkoleniowca jest drobna kontuzja Piotra Badury.

Kadra kadetów na mistrzostwa świata:
Rozgrywający: Krzysztof Bieńkowski, Sebastian Matula
Atakujący: Bartosz Bućko, Łukasz Pietrzak
Środkowi: Paweł Gryc, Bartłomiej Lemański, Piotr Badura
Przyjmujący: Rafał Szymura, Aleksander Śliwka, Jan Fornal, Artur Szalpuk
Libero: Kacper Piechocki

W tegorocznych mistrzostwach w grupie B zagrają: Argentyna, Kuba, Japonia, Chile i Turcja. W grupie C rywalizować będą: Rosja, Iran, Francja, Rwanda i Finlandia, natomiast w grupie D: Brazylia, USA, Egipt, Korea Południowa i Algieria.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved