Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Treflu mają zmiennika dla Łomacza

W Treflu mają zmiennika dla Łomacza

fot. archiwum

Kolejny z mistrzów Młodej Ligi został włączony do składu pierwszej drużyny Lotosu Trefla Gdańsk. W sezonie 2013/2014 drugim rozgrywającym gdańskiego zespołu będzie 19-letni Przemysław Stępień, który będzie zmiennikiem Grzegorza Łomacza.

Stępień urodził się 7 lutego 1994 roku. Do gdańskiego zespołu dołączył w wieku kadeta. Reprezentował klub także w rozgrywkach juniorskich, jak również w III lidze i Młodej Lidze. W sezonie 2012/2013 był podstawowym rozgrywającym zespołu Trefla, który triumfował w tych ostatnich rozgrywkach, dodatkowo trzykrotnie odbierał statuetki dla najlepszego siatkarza spotkania.

Przemek to bardzo utalentowany zawodnik, któremu wróżę świetlaną przyszłość. Poprowadził swój zespół do złota Młodej Ligi, co dobrze o nim świadczy. Wiele razy trenował z naszym zespołem w poprzednim sezonie. Mam nadzieję, że w tym roku nabierze jeszcze większego doświadczenia i będzie się dalej rozwijać – ocenił młodszego kolegę Grzegorz Łomacz, podstawowy rozgrywający Trefla.

Przemysław Stępień w minionym sezonie – wciąż reprezentując juniorów oraz zespół Młodej Ligi – zdążył zadebiutować w PlusLidze. Pod nieobecność Łomacza wystąpił w pięciu spotkaniach. W meczach przeciwko Asseco Resovii, Delekcie Bydgoszcz i PGE Skrze Bełchatów wchodził na parkiet bez kompleksów, wprowadzając ożywienie w grze żółto-czarnych. W nadchodzących rozgrywkach będzie pełnoprawnym członkiem zespołu seniorów i zmiennikiem pierwszego rozgrywającego Lotosu Trefla.Awans do drużyny seniorów jest z pewnością dużym krokiem w mojej siatkarskiej karierze. Podczas debiutu w poprzednim sezonie nie odczuwałem stresu i myślę, że w kolejnym będę jeszcze pewniejszym zawodnikiem. Z każdym meczem w PlusLidze będę zbierać bezcenne doświadczenie i mam nadzieję, że trener Panas będzie dawał mi szanse regularnych występów – powiedział Przemysław Stępień.

źródło: sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved