Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Startuje Puchar Jelcyna, a w nim młode polskie siatkarki

Startuje Puchar Jelcyna, a w nim młode polskie siatkarki

fot. archiwum

W środę startuje kolejna edycja międzynarodowych rozgrywek siatkarek - Puchar Jelcyna 2013. Po raz trzeci wystąpi w nim reprezentacja Polski. Tym razem do Rosji uda się drugi skład biało-czerwonych, które przygotowują się do uniwersjady.

Rozgrywki Pucharu Jelcyna rozegrane zostaną po raz jedenasty, natomiast sam turniej niemal od samego początku przyciągał najlepsze drużyny siatkarek na świecie. W tegorocznych rozgrywkach, które będą miały miejsce w Jekaterinburgu, weźmie udział sześć zespołów: z Rosji, Włoch, Polski, Dominikany, Japonii i Kuby, które w pierwszej jego części podzielone będą na dwie grupy po trzy drużyny. W grupie A zagrają Rosjanki, Kubanki i Japonki, natomiast do zestawienia B trafiły reprezentacje Polski, Włoch i Dominikany. Tegoroczna uniwersjada sprawiła, że w rosyjskim turnieju Polki, podobnie jak jego gospodynie, zagrają w swoim młodym składzie. To ma być główny sprawdzian i okazja na eksperymenty przed lipcowymi rozgrywkami. Niektóre z ekip, które w środę rozpoczną potyczki w rosyjskim turnieju, już spotkały się w tym roku podczas Volley Masters i np. Dominikanki pokonały w nim 3:0 reprezentację Japonii, która z kolei wygrała 3:2 z Włoszkami.

W poprzednich dwóch edycjach Pucharu Jelcyna Polkom szło różnie. W ubiegłym roku biało-czerwone zajęły ostatnie miejsce za triumfującymi Rosjankami oraz Włochami, Brazylią i Kubą. We wszystkich spotkaniach ekipa Alojzego Świderka przegrywała bardzo wysoko, a tylko w meczu z Kubankami udało jej się urwać rywalkom seta. Mimo to wśród nagrodzonych indywidualnie zawodniczek znalazła się również polska reprezentantka – Kinga Kasprzak, która wybrana została najlepiej zagrywającą całego turnieju. Dużo lepiej poszło siatkarkom prowadzonym przez Wiesława Popika rok wcześniej. Chociaż w spotkaniu o trzecią lokatę uległy wtedy w tie-breaku Rosjankom, to były bardzo zadowolone ze swojego występu. Polki pokazały się w tych zawodach z naprawdę dobrej strony, a czwarte miejsce było dużym sukcesem. Wtedy triumfowały Chinki, które w finale pokonały reprezentację Brazylii.

Dużym znakiem zapytania jest to, jak reprezentacja Polski zaprezentuje się w takim składzie osobowym i czy jest zdolna do osiągnięcia pozytywnego wyniku w starciu ze światowymi potęgami. Co prawda zabraknie Brazylijek, a Rosjanki zagrają w równie rezerwowym składzie, co Polki, to jednak żaden z zespołów nie liczy na taryfę ulgową i będzie walczył o wygraną. W reprezentacji Włoch również testowane będą młode zawodniczki, które jednak w turnieju do walki poprowadzi doświadczona Costagrande, która może okazać się na boisku nie lada wyzwaniem dla młodych przeciwniczek. W tym roku wszystkie poczynania siatkarek na rosyjskich parkietach będzie można oglądać w Orange sport.Skład reprezentacji Polski na Puchar Jelcyna 2013:
rozgrywające: Dorota Wilk, Marta Szymańska
środkowe: Justyna Łukasik, Aleksandra Sikorska, Katarzyna Połeć, Dominika Nowakowska
atakujące/przyjmujące: Justyna Raczyńska, Natalia Nuszel, Anna Grejman, Ewa Śliwińska, Natalia Kurnikowska, Tamara Kaliszuk
libero: Agata Durajczyk, Dorota Medyńska

Puchar Jelcyna w Orange sport:
środa 26.06
10:00 – mecz Kuba – Polska
12:00 – mecz Włochy – Dominikana
15:30 – mecz Rosja – Japonia
czwartek 27.06
11:00 – mecz Japonia – Dominikana
13:00 – mecz Polska – Włochy
15:00 – mecz Rosja – Kuba
piątek 28.06
11:00 – mecz Rosja – Włochy
13:00 – mecz Polska – Dominikana
15:00 – mecz Kuba – Japonia
sobota 29.06
11:00 – mecz o 5. miejsce
13:00 – 1. półfinał
15:00 – 2. półfinał
niedziela 30.06
11:00 – mecz o 3. miejsce
13:00 – finał Pucharu Jelcyna

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved