Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Marcin Możdżonek: Jestem pewien, że wkrótce wyjdziemy z dołka

Marcin Możdżonek: Jestem pewien, że wkrótce wyjdziemy z dołka

fot. archiwum

Polscy siatkarze jak dotąd nie wygrali jeszcze meczu w tegorocznej edycji LŚ. Kapitan reprezentacji, Marcin Możdżonek, jest jednak przekonany, że wkrótce zespół wyjdzie z kryzysu. Kolejnymi rywalami biało-czerwonych będą Argentyńczycy.

Forma polskiego zespołu, jak widzimy, jest bardzo daleka od ideału. W Lidze Światowej Polacy nie wygrali jeszcze meczu, a w czterech spotkaniach zdobyli zaledwie trzy punkty. Marcin Możdżonek na pytania o przyczyny takiego, a nie innego stanu rzeczy odpowiada: – Bo to jest sport… Nie jesteśmy jeszcze tak mocni, żeby wygrywać wszystkie spotkania. Jestem jednak pewien, że wkrótce wyjdziemy z dołka. W sporcie zdarzają się rzeczy trudne do wytłumaczenia. Ciężko coś sensownego powiedzieć na temat przyczyn naszej słabszej gry.

Kapitan biało-czerwonych stwierdził także, iż przyczyn słabej postawy nie należy doszukiwać się w błędach w przygotowaniu czy nie najlepszej atmosferze w drużynie. – Przygotowania do obecnego sezonu niespecjalnie różnią się od ubiegłorocznych. Trenujemy równie ciężko jak przed poprzednią LŚ. Dobra atmosfera w kadrze była, jest i będzie, mam nadzieję, jak najdłużej. Wszyscy wciąż mamy ten sam cel – wygrywanie. Z Francją z pewnością zagraliśmy trochę słabiej, niż potrafimy. Jednak mimo to powinniśmy z nią wygrać. Może to teraz dziwnie zabrzmi, ale jesteśmy silniejszą drużyną. Francja zaskoczyła nas jednym – niesamowitą obroną. Trudno było zdobyć punkt. Ale to cecha tej drużyny, tak jak słabszy blok. Wszystko potwierdziło się na boisku – mówi Marcin Możdżonek.

Siatkarz zapewnił jednak, że on i jego koledzy mimo niewielkich szans wciąż wierzą w awans do turnieju finałowego i zrobią wszystko, aby pojechać do Argentyny. – Szanse są niestety teoretyczne. Jeśli wygramy wszystko do końca, to możemy jeszcze zdobyć bilety do Argentyny. To tak samo możliwe jak nasza porażka w pierwszym meczu, kiedy wysoko prowadziliśmy w czwartym secie, ale pozwoliliśmy odebrać sobie zwycięstwo. Bo taka jest siatkówka. Mamy trudną sytuację. Mimo to uważam, że nasze szanse na wyjazd na Final Six nie są pisane palcem na wodzie. Będziemy walczyć. Zapewniam, że każdy z nas naprawdę daje z siebie wszystko, jednak czasami nie wychodzi. Przyjdzie jednak czas, że nasza forma wróci – mówi kapitan reprezentacji Polski.*wywiad Jarosława Bińczyka czytaj w serwisie sport.pl

 

 

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved