Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Izabela Bełcik: Wszystko i tak wychodzi w praniu

Izabela Bełcik: Wszystko i tak wychodzi w praniu

fot. Cezary Makarewicz

- Szkoleniowiec przedstawił mi wizję naszej drużyny na następny sezon. Widać, że jest profesjonalistą i do pracy podchodzi z ogromnym zaangażowaniem. Liczę, że będzie się nam wspólnie bardzo dobrze pracowało - mówi o nowym trenerze Trefla Sopot Izabela Bełcik.

Jak wakacje spędziła Izabela Bełcik? Udało się choć na chwilę zapomnieć o siatkówce?

Izabela Bełcik:Wakacje miałam przez około trzy tygodnie. Teraz jestem na zgrupowaniu reprezentacji. W zasadzie tak szybko mi te wakacje minęły, że można powiedzieć, że prawie ich nie było. Odwiedziłam rodzinę, pozałatwiałam swoje sprawy. Udało mi się wykorzystać parę dni na tygodniowy pobyt w Turcji. Głowa z pewnością odparowała i udało mi się naładować baterie do zmagań w kolejnym sezonie.

To nie pierwsze pani zgrupowanie w karierze, jednak w tym roku ma pani okazję pracować z nowym szkoleniowcem Piotrem Makowskim.To prawda. Doszło do zmiany szkoleniowca. Wszystko jak na razie wygląda bardzo dobrze. Obóz rozpoczęłyśmy ogólnymi ćwiczeniami. Wszyscy pracują i są zadowoleni. Myślę, że jest OK. Z osobą trenera także nie ma problemów. Kiedy dojdzie już do nominacji do miejsca w składzie kadry, zacznie się większa rywalizacja, ale jesteśmy dorosłymi zawodniczkami i podchodzimy do tego profesjonalnie. Swoim zaangażowaniem przez całe zgrupowanie można sobie wywalczyć pozycję w drużynie i ja staram się to pokazywać.

Przejdźmy teraz do spraw związanych z transferami w drużynie. Jak pani ocenia politykę klubu w tej kwestii?

Ciężko mi teraz to rozstrzygać. Naszej nowej koleżanki z Holandii zupełnie nie znam [Judith Pietersen – przyp. aut.]. Nie mam zielonego pojęcia, co może prezentować sobą ta zawodniczka. Wiem, że jest młoda i perspektywiczna i po rozmowie z trenerem Buijsem mam pewność, że w nią wierzy. Wszystko i tak przecież wychodzi w praniu. Dużo mówiło się przed sezonem 2012/2013 o naszym składzie, że z mistrzowskiej drużyny zostałam tylko ja i Dorota Wilk, a jednak pokazałyśmy charakter i utarłyśmy wszystkim nosa, broniąc złota. Więc zastanawianie się teraz, co będzie w przyszłości, zupełnie mija się z celem. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i że zawodniczki, które sprowadzi trener, są pracowite i że nawet jak jeszcze z czymś mają problem, to pod okiem nowego szkoleniowca to nadrobią i będą stanowiły o sile zespołu.

Jak odbiera pani trenera Buijsa? Wspomniała pani, że rozmawiała ze szkoleniowcem.

Tak, mieliśmy okazję zamienić kilka słów. Szkoleniowiec przedstawił mi wizję naszej drużyny na następny sezon. Widać, że jest profesjonalistą i do pracy podchodzi z ogromnym zaangażowaniem. Liczę, że będzie się nam wspólnie bardzo dobrze pracowało.

Cały wywiad Kacpra Sucheckiego w serwisie trojmiasto.sport.pl

źródło: trojmiasto.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved