Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > III turnieje eliminacyjne o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi

III turnieje eliminacyjne o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi

fot. archiwum

W miniony weekend w Łodzi odbyły się trzecie eliminacje do wrześniowego finałowego turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi. Emocjonującej rywalizacji kobiet i mężczyzn kolejny raz przyglądał się Bogusław Adamski - prezes łódzkiego ZPS.

Na uwagę zasługuje pojawienie się na piaszczystych boiskach Bartłomieja Neroja, byłego siatkarza Skry Bełchatów, a obecnego rozgrywającego Czarnych Radom. Co ciekawe, występ w Łodzi w parze z Jarosławem Sobczyńskim, również byłym zawodnikiem bełchatowskiego klubu, był pierwszym turniejem siatkówki plażowej w bogatej karierze Neroja. Para ta, jak na swój debiut, osiągnęła bardzo duży sukces, dochodząc aż do finału i rozgrywając po drodze 12 spotkań. W zawodach wystartował również zespół złożony z zawodników niesłyszących, na co dzień trenujących w ŁKS Głusi oraz grający trójkami siatkarze niepełnosprawni z klubu SSN Start, za co tym zespołom należą się szczególne gratulacje.

Po całym dniu emocjonujących pojedynków i ponad 12 godzinach rywalizacji przyszła pora na decydujące rozstrzygnięcia. Pierwszy półfinał to konfrontacja niepokonanej tego dnia „turniejowej jedynki” parze Biernat/Skoneczny z dwójką Neroj/Sobczyński. Po bardzo zaciętym spotkaniu ostatecznie w grze „na przewagi” więcej zimnej krwi zachowali ci drudzy i dzięki zwycięstwu w dwóch setach awansowali do finału. W drugim półfinale zmierzyły się pary Biernacki/Narowski oraz Ignatowski/Kobierecki. To spotkanie przyniosło jeszcze więcej emocji. Po dwóch partiach na tablicy wyników widniał remis i drugich finalistów wyłonić musiał trzeci set. W nim już na początku małą przewagę uzyskali siatkarze Biernacki z Narowskim, ale zespół Ignatowski/Kobierecki nie poddawał się, odrabiając straty w samej końcówce seta. Jednak dwa proste błędy, najpierw w zagrywce, a następnie w przyjęciu umożliwiły tym pierwszym awans do finałowego pojedynku.

Mecz o trzecie miejsce pomiędzy Maciejem Ignatowskim grającym z Michałem Kobiereckim a parą Maciej Biernat/Mateusz Skoneczny lepiej rozpoczęli ci drudzy, którzy utrzymując przewagę dwóch, trzech punktów, zapisali pierwszą partię na swoim koncie. Po kilku rozegranych akcjach drugiej odsłony, bardzo zmęczony Michał Kobierecki poddał spotkanie, które było 12 pojedynkiem tego dnia dla tej dwójki. Trzecie miejsce zatem przypadło drużynie Biernat/Skoneczny.Trudy turnieju dały się we znaki również finalistom. Po ciężkiej, wyczerpującej półfinałowej walce siatkarze Neroj/Sobczyński nie byli już w stanie nawiązać równorzędnej walki z bardzo dobrze dysponowanymi i skutecznie grającymi tego dnia Konradem Biernackim oraz Tomaszem Narowskim. Dwójka ta okazała się bezkonkurencyjna, bardzo pewnie wygrywając cały turniej, a w finale po raz drugi tego dnia pokonując utytułowanych przeciwników, Bartłomieja Neroja i Jarosława Sobczyńskiego. Dzięki temu zwycięstwu Konrad Biernacki awansował na trzecią lokatę w rankingu Projekt Plażówka 2013, prowadzą ex aequo Mateusz Skoneczny oraz Maciej Biernat.

W niedzielę do rywalizacji przystąpiły panie. Skład turnieju już na początku zapowiadał ciekawe widowisko. W trzeciej tegorocznej edycji eliminacji do turnieju finałowego o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi udział wzięły byłe i obecne reprezentantki naszego kraju, zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi, a także siatkarki na co dzień reprezentujące barwy między innymi Łódzkiego Klubu Sportowego czy Startu Łódź. Za małą niespodziankę może być uznany brak w finałowej czwórce Joanny Wiatr – trzykrotnej mistrzyni Polski seniorek oraz wielokrotnej medalistki młodzieżowych mistrzostw świata i Europy, a od dwóch lat również trenerki w łódzkiej Szkole Mistrzostwa Sportowego, która w tym turnieju zagrała z także utytułowaną zarówno w rozgrywkach plażowych, jak i halowych siatkarką Darią Paszek. Para ta dwukrotnie musiała uznać wyższość zawodniczek Łódzkiego Klubu Sportowego, Agnieszki Wołoszyn oraz Karoliny Suwińskiej, które najpierw w drugiej rundzie zawodów trochę niespodziewanie odniosły zwycięstwo, aby jednak w spotkaniu ćwierćfinałowym potwierdzić swą wyższość tego dnia i wyeliminować z turnieju faworytki Wiatr i Paszek.

Oba półfinałowe pojedynki miały dość jednostronny przebieg i tak, młode zawodniczki SMS-u, Karolina Baran oraz Barbara Sroka, nie miały większych problemów z pokonaniem Kamili Klajman grającej z Kamilą Śnieżewską, natomiast wspomniane wyżej Wołoszyn/Suwińska pewnie awansowały do finału, pokonując Aleksandrę Zdon oraz Agnieszkę Jankowską. Ostatnie dwa spotkania turnieju, decydujące bezpośrednio o klasyfikacji na podium, były już znacznie bardziej wyrównane. Po emocjonującym meczu o trzecie miejsce znacznie więcej powodów do zadowolenia miała para Klajman/Śnieżewska, która dzięki skutecznej grze pokonała duet Zdon/Jankowska i uplasowała się na najniższym stopniu podium. Natomiast w niezwykle ciekawym i stojącym na wysokim poziomie finale bardziej doświadczone zawodniczki ŁKS-u Commercecon – Karolina Suwińska oraz Agnieszka Wołoszyn, która w swej bogatej karierze posiada między innymi złoty medal mistrzostw polski w siatkówce plażowej, pokonały młode siatkarki SMS-u, Karolinę Baran oraz Barbarę Srokę.

Prowadzenie w rankingu Projektu Plażówka 2013 utrzymała Olga Chojnacka, która grając w tym turnieju wraz ze swoją siostrą Agnieszką (trzecia w rankingu) uplasowała się na siódmej pozycji. W najbliższą sobotę Projekt Plażówka 2013 zawita do Głowna, gdzie zostanie rozegrana trzecia edycja turnieju kobiet i mężczyzn o Puchar Burmistrza Głowna.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved