Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Andrzej Wrona: Możemy być źli tylko na siebie

Andrzej Wrona: Możemy być źli tylko na siebie

fot. Joanna Skólimowska

Polacy po ostatnich dwóch spotkaniach nie opuścili ostatniego miejsca w tabeli grupy A Ligi Światowej. Andrzej Wrona w rozmowie z serwisem sport1.pl podsumowuje dwa ostatnie spotkania, w których biało-czerwoni ulegli Francuzom.

Spodziewaliście się, że Francuzi w obu spotkaniach postawią wam tak trudne warunki?

Andrzej Wrona:Myślę, że tak. Zarówno niedzielny, jak i piątkowy mecz był bardzo ciężki. Francja jest niewygodną drużyną, bardzo ciężko się z nimi gra. Oni prezentują bardzo techniczną siatkówkę, opartą na bardzo dobrej obronie, świetnie technicznie rozgrywają kontrataki. Nie daliśmy rady im się przeciwstawić w tych dwóch meczach. Możemy być źli tylko na siebie, bo odebraliśmy sobie szansę.

Czego zabrakło w tych meczach z reprezentacją trójkolorowych? Czego brakuje wam jeszcze do lepszej formy, do której przyzwyczailiście kibiców?W tych spotkaniach tak naprawdę czasami o losie meczu decydowały dwie piłki…

Lub sędziowie…

Było parę kontrowersyjnych decyzji sędziów, ale nie wracajmy do tego. Musimy usiąść wszyscy razem i zastanowić się nad tym, co tutaj nie gra, bo coś ewidentnie jest nie tak. Nie możemy się przełamać i nie możemy wygrać spotkania.

Francuzi jednak chcieli utrudnić wam życie na każdym kroku, również pod względem warunków.

Zgadza się, jednak tak naprawdę wszystko rozgrywa się tutaj, na tym pomarańczowym polu, tutaj musimy pokazać, że jesteśmy lepsi, to jest najważniejsze.

Myślisz, że ciężko będzie się zmobilizować na kolejne pojedynki w Lidze Światowej?

Wydaje mi się, że jako zawodnicy reprezentacji Polski nie możemy mieć problemu ze zmobilizowaniem się. Gramy z flagą na piersi, nie gramy tylko dla siebie czy dla sponsorów, ale przede wszystkim dla całej Polski, dla wszystkich kibiców u nas w kraju i za granicą, którzy nas wspierają wszędzie, gdzie jesteśmy. Nie może być tak, że teraz odpuścimy, musimy walczyć jeszcze mocniej i udowodnić im i sobie, że potrafimy.

W Tuluzie rozmawiała: Joanna Hersztek

źródło: sport1.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved