Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > AGH 100RK AZS Kraków kompletuje skład

AGH 100RK AZS Kraków kompletuje skład

fot. archiwum

W poniedziałek zarząd PZPS oficjalnie potwierdził, że AGH 100RK AZS Kraków oraz TKS Nascon Kopex Tychy zagrają w I lidze mężczyzn. Władze klubu z Krakowa od razu przystąpiły do kompletowania składu. Mimo tego, trzon drużyny niewiele się zmieni.

Spekulacje na temat gry krakowskiego AGH na zapleczu ekstraklasy zostały potwierdzone w poniedziałek, kiedy to na Prezydium Zarządu PZPS ustalono, że drużyny AGH 100RK oraz TKS Tychy zagrają w pierwszej lidze mężczyzn. Władze klubu z Krakowa już na początku czerwca doszły do porozumienia z Wojciechem Kaszą, który miałby być pierwszym trenerem drużyny. Trener Kasza do grudnia ze względu na swoje inne zobowiązania nie będzie jednak obecny z drużyną podczas meczów. Drugim trenerem będzie Jacek Litwin, a statystykiem Krystian Bławat.

Władze klubu wraz z trenerem Wojciechem Kaszą podjęły decyzję o tym, że w klubie pozostanie dotychczasowy rozgrywający Jakub Kosiek, a odejdzie Bartłomiej Błoński. Do zespołu ma dołączyć również Adam Szałański, który w zeszłym sezonie bronił barw drugoligowego zespołu z Bochni. Nie wiadomo jeszcze, kto miałby być trzecim rozgrywającym, którego chcą pozyskać włodarze z Krakowa. Na pozycji libero zostaną obecni zawodnicy, Bartosz Luks i Radosław Szymczak. Michał Dzierwa jest kolejnym zawodnikiem, który pozostanie w drużynie. Jak nieoficjalnie dowiedziała się Strefa Siatkówki, na pozycji atakującego dołączyć ma do niego mierzący 198 cm wzrostu Damian Wdowiak, były zawodnik Skry Bełchatów, w minionym sezonie broniący barw AZS-u Częstochowa. Sam zainteresowany na razie nie chce wypowiadać się na ten temat. – Wszystko okaże się w czwartek, wtedy będę mógł coś więcej powiedzieć – urywa Wdowiak.

Na przyjęciu w przyszłym sezonie na pewno zobaczymy Kamila Maruszczyka, Patryka Łabę i Mateusza Kowalskiego – obecnych reprezentantów krakowskiego AZS-u. Do składu dołączyć ma Karol Galiński z Bochni, a także 19-letni, mierzący 203 cm wzrostu przyjmujący, Adam Smolarczyk z SMS-u Spała. Jednak zawodnik ten do gry będzie zdolny dopiero od nowego roku, ponieważ w kwietniu przeszedł rekonstrukcję więzadeł w kolanie. – W kwietniu przeszedłem skomplikowaną operację kolana, podczas której lekarze musieli zrekonstruować moje zerwane więzadło krzyżowe w lewym kolanie. Teraz jestem w czasie rehabilitacji, która zmierza w dobrym kierunku. Ciężko pracuję, by wrócić na boisko. Mam nadzieję, że dzięki wsparciu moich bliskich, a także kolegów z zespołu nastąpi to szybko. Liczę na to, że w niedalekiej przyszłości będę w stanie pomóc krakowskiej drużynie w pierwszoligowych zmaganiach – komentuje Smolarczyk.Na środku na pewno pozostanie Konrad Mucha, a odejdą raczej Piotr Munik i Maciej Grot. Blisko AGH jest Dawid Siwczyk, w minionym sezonie broniący barw pierwszoligowego Pekpolu Ostrołęka. – Jestem bardzo chętny do gry w krakowskim AGH, jednak wszystko okaże się na czwartkowym treningu, w którym będę uczestniczyć. Chciałbym dalej kontynuować swoją grę na zapleczu ekstraklasy, a Kraków jest świetnym do tego miejscem. Myślę, że mam szansę powalczyć tam o skład – komentuje Dawid Siwczyk.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved