Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > W ekipie z Dąbrowy Górniczej skompletowano skład na nowy sezon

W ekipie z Dąbrowy Górniczej skompletowano skład na nowy sezon

fot. Mirosław Stroński

Ostatnio informowaliśmy, że Ivana Plchotova zastąpi w Muszyniance Eleonorę Dziękiewicz. Teraz wiadomo, że Dziękiewicz zagra w MKS-ie. - Może nastąpić jeszcze jedna zmiana, ale załóżmy, że jest on już zamknięty - mówi o okresie transferowym w MKS-ie Robert Koćma.

Czas zbrojenia się na nowy sezon, jak i występy w Lidze Mistrzyń uważać należy za zakończony?

Robert Koćma:Tak, to prawda, okres transferowy w przypadku naszego klubu można uważać za zakończony, aczkolwiek może nastąpić jeszcze jedna zmiana, ale załóżmy, że jest on już zamknięty.

Z uwagi na duże zmiany kadrowe musicie być przygotowani na dłuższy okres tak zwanego zgrywania zespołu.Jeśli chodzi o zgranie zespołu, są to przecież profesjonalistki. Zaczniemy na tyle wcześniej okres przygotowawczy, że w miarę szybko zespół się zgra.

Czy w przedsezonowych planach są już ustalone mecze, sparingi przygotowawcze?

W okresie przygotowawczym będziemy mieli bardzo dużo grania. Mamy zaproszenie do Stanów Zjednoczonych, rozegramy tam około dziesięciu meczów z drużynami uniwersyteckimi. Grania będzie dużo. Potem wracamy do kraju i też będziemy występować w kilku turniejach.

Będzie więc czas, by dopracować grę nowego składu.

Będzie taki czas i zapewniam, że dopracujemy wszystko, by dobrze zacząć ligę, jak również rozgrywki pucharowe, w których za tydzień okaże się, z kim przyjdzie nam walczyć w Lidze Mistrzyń.

Na dzień dzisiejszy zakontraktowaliście cztery zawodniczki spoza granic naszego kraju. Kilka plotkarskich redakcji wspominało niedawno o piątej zawodniczce, Milenie Stacchiotti.

Nie, jeśli chodzi o Milenę, sprawa na dzień dzisiejszy jest już jasna. Definitywnie Milena nie będzie u nas grała, ponieważ nie porozumieliśmy się z Jastrzębskim Węglem co do jej wynagrodzenia i stąd taka decyzja.

Może to dobrze dla klubu, byłaby to piąta zawodniczka zagraniczna.

Może tak, bo to na pewno dezorganizowałoby pracę i byłoby z tego więcej problemów niż pożytku.

Przy czterech zakontraktowanych zagranicznych zawodniczkach też może być problem, patrząc na regulamin PZPS.

Regulamin jest faktem, ale zakładamy, że będziemy rozgrywać bardzo dużo meczów i w tym roku w pucharach będziemy grali bardzo długo, czy to w Lidze Mistrzyń, czy w CEV Cup. Druga sprawa to fakt, że mamy kilka takich wariantów, że będą mogły pograć wszystkie dziewczyny.

Miło było usłyszeć wcześniejsze pana słowa, że będziecie bardzo długo grać w pucharach.

Zakładamy, że w tym roku powalczymy w rozgrywkach pucharowych.

Słowa te na pewno podniosą kąciki ust dąbrowskich kibiców.

Stawiamy sobie cele wysoko, nie ma co ukrywać. Wszystkie zespoły się zbroją i na pewno łatwo nie będzie. My jednak stawiamy sobie cele najwyższe z możliwych na najbliższy sezon, czyli obronę Pucharu Polski, mistrzostwo Polski i walkę w Lidze Mistrzyń. Jak będzie, to czas pokaże.

Prezesie, powiedział pan, że wszystkie zespoły się zbroją. Proszę o krótką ocenę tego okresu w nawiązaniu do zespołów z największym budżetem. Mam na myśli beniaminka z Polic. Czy duże klubowe budżety nie psują tej sportowej rywalizacji?

Nie będę ukrywał, że moim zdaniem trochę tak. Rodzi to skutki dla nas wszystkich, bo jeśli taki gracz pojawia się na rynku transferowym i padają kwoty kontraktów wyższe niż mogą płacić inni, to faktycznie robi się trochę zawirowania na rynku. Życie jednak już pokazało po wielokroć, że pieniądze to nie wszystko.

Z pańskiej wypowiedzi wynika, że dąbrowski, nowy zespół będzie tworzył, jak przed laty, „paczkę”, którą odpowiednio poukłada trener Waldemar Kawka.

– Stworzyliśmy zespół tzw. „walczaków”. Charaktery dziewczyn dobraliśmy tak, że nie powinno być żadnych problemów na parkiecie, w szatni i poza nią. Jestem pewien, że każda z nich będzie gotowa zostawić serce na parkiecie na każdym meczu.

Na koniec dopowiem, że największym hitem transferowym było zakontraktowanie złotej medalistki olimpijskiej, przyjmującej z Ameryki Południowej, Brazylijki…

Jest to na pewno hit transferowy. Nie o to nam jednak chodziło, by portale sportowe i takie też gazety rozpisywały się o MKS-ie Dąbrowa Górnicza w takim tylko zakresie. Przede wszystkim Brazylijka będzie dużym wzmocnieniem przyjęcia w naszym zespole i myślę, że będzie to nasz najmocniejszy punkt.

Skład MKS-u Dąbrowa Górnicza w sezonie 2013/2014:
rozgrywające:
Marina Katić, Marta Wójcik
libero:
Krystyna Strasz
środkowe:
Aleksandra Liniarska, Eleonora Dziękiewicz, Rachael Adams
przyjmujące:
Elżbieta Skowrońska, Joanna Staniucha-Szczurek, Katarzyna Urban, Welissa Gonzaga „Sassa”
atakujące:
Katarzyna Zaroślińska, Natalia Guadalupe Brussa
trenerzy:
Waldemar Kawka, Leszek Rus
trener przygotowania fizycznego:
Łukasz Filipecki
fizjoterapeuta:
Jacek Stychno,
statystyk:
Przemysław Kawka

Z MKS-u odeszły:
Ivana Plchotova, Charlotte Leys, Frauke Dirickx, Milena Stacchiotti, Joanna Kaczor, Natalia Nuszel i Magdalena Śliwa

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved