Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Michał Kubiak: Będziemy chcieli wygrać każdy kolejny mecz

Michał Kubiak: Będziemy chcieli wygrać każdy kolejny mecz

fot. archiwum

Minorowe nastroje panują w reprezentacji Polski. Po czterech kolejkach Ligi Światowej Polacy nie mają nadal na swoim koncie wygranej. - Gramy słabiej, to na pewno, ale nikt nie może nam zarzucić, że się nie staramy, nie walczymy - zastrzegł Michał Kubiak.

Dwie porażki z Brazylijczykami na własnych boiskach oraz dwie przegrane we Francji sprawiają, że drużyna Andrei Anastasiego znajduje się na dole tabeli grupy A. – Chyba przynoszę pecha, bo odkąd jestem w pierwszej reprezentacji to jeszcze nie wygraliśmy meczu. Tak naprawdę wszystkie te spotkania były przegrane po walce, były to ciężkie mecze. Ten piątkowy mecz tak naprawdę wypuściliśmy z rąk na własne życzenie. W drugim była walka, kilka kontrowersyjnych decyzji również, gorąca atmosfera też. Poszliśmy na taką małą wojenkę z reprezentantami Francji, którą minimalnie przegraliśmy. Możemy pluć sobie w brodę, bo mieliśmy też swoje szanse, bo była okazja ten mecz wygrać. Teraz musimy na chłodno to przeanalizować. Ten finał Ligi Światowej bardzo się oddalił, wielka szkoda. My wracamy do Polski i walczymy do końca. Musimy teraz liczyć na jakiś cud – nie ukrywał po spotkaniu środkowy polskiego zespołu, Andrzej Wrona.

Teraz Polaków czekają dwa spotkania przed własną publicznością. Mecze, w których rywalami będą Argentyńczycy, mają dać wreszcie naszym siatkarzom szansę na przełamanie. – Ja się cieszę, że wracamy do Bydgoszczy. Będziemy tam aż sześć dni. Na pewno będzie tam pełna hala, a my gramy dla kibiców. Nie możemy teraz położyć się i powiedzieć: no dobra nie udało się, to już teraz nie walczymy. Jedziemy tam po zwycięstwo. Musimy odkupić nasze winy, pokazać Polakom i ludziom tu za granicą, którzy zarzucają nam, że nie walczymy, że tak nie jest. Mamy coś do udowodnienia przede wszystkim sobie – zapewnił w rozmowie z Polsatem Sport Andrzej Wrona.

Gramy słabiej, to na pewno, ale nikt nie może nam zarzucić, że się nie staramy, nie walczymy. Dziś walczyliśmy, przegraliśmy sportowo. Trudno cokolwiek powiedzieć, nie doszukujmy się nie wiadomo czego. Po prostu, musiał przyjść taki moment, w którym gramy słabiej. Przegraliśmy cztery mecze z rzędu, takie jest życie. Mam nadzieję, że teraz mecze w Polsce pozwolą się nam odbudować i będziemy grać po prostu lepiej – mówił z kolei podłamany Michał Kubiak, dla którego teraz najważniejsza jest dalsza praca bez zwracania uwagi na to, co będzie się działo w innych meczach ich grupy. – Jest takie przysłowie: umiesz liczyć, licz na siebie. My będziemy strać się robić wszystko, byśmy wygrali. Czy jest jeszcze szansa matematyczna – może i jest, ale wrócimy do Polski i będziemy chcieli wygrać każdy kolejny mecz – tak to widzę – dodał Kubiak.Rozmawiał Tomasz Swędrowski

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved