Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > ŁKS Commercecon Łódź ma nową rozgrywającą

ŁKS Commercecon Łódź ma nową rozgrywającą

fot. archiwum

Aleksandra Filip, ostatnio grająca w drugoligowym PLKS-ie Pszczyna, będzie nową rozgrywającą ŁKS-u Commercecon Łódź. 24-letnia zawodniczka zastąpi występującą na tej pozycji w minionym sezonie Katarzynę Machnicką.

W drugoligowym zespole ŁKS Commercecon Łódź nastąpi zmiana na pozycji rozgrywającej. Katarzynę Machnicką zastąpi Aleksandra Filip, która ostatni sezon spędziła w barwach PLKS-u Pszczyna, docierając do rozgrywek półfinałowych o awans do I ligi kobiet. 24-letnia wychowanka Armatury Kraków w wieku 18 lat przeniosła się do krakowskiej Wisły, z którą awansowała do I ligi kobiet. Następnie dwa sezony spędziła w pierwszoligowym PLKS-ie Pszczyna, na rok przeniosła się do Sokoła Katowice i w ostatnim sezonie znów broniła barw PLKS-u, który z Filip w składzie wygrał rozgrywki w grupie 2, ale odpadł w walce o awans do I ligi na etapie półfinału. Nowa rozgrywająca ŁKS-u ma w swojej kolekcji sporo medali rozgrywek akademickich. W parze z Izabelą Soją niedawno wywalczyła srebrny medal AMP w siatkówce plażowej i niedługo będzie reprezentowała nasz kraj w Akademickich Mistrzostwach Europy.

Co ciekawe, w jednym z wywiadów mierząca 176 cm wzrostu Aleksandra Filip przyznała, że jej siatkarskim wzorem jest Magdalena Śliwa (również przez wiele lat związana z krakowską Wisłą). Tak się szczęśliwie złożyło, że w najbliższym sezonie rozgrywająca ŁKS-u będzie mogła podglądać grę tej zawodniczki, bowiem Śliwa podpisała kontrakt z inną łódzką drużyną, BeefMaster Budowlani Łódź.

źródło: siatkalks.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved