Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Indykpol AZS Olsztyn inwestuje w młodzież

Indykpol AZS Olsztyn inwestuje w młodzież

fot. archiwum

Indykpol AZS Olsztyn pozyskał wychowanka MOSIR-u Giżycko - Jakuba Kochanowskiego. Szesnastolatek, już jako zawodnik AZS-u, został właśnie uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Kochanowski jest również reprezentantem Polski.

Jakub Kochanowski jest mistrzem Polski młodzików z ubiegłego roku. Młodziutki środkowy zachwycił obserwatorów i uczestników mistrzostw i został uznany za najwartościowszego siatkarza, otrzymując statuetkę MVP całego turnieju. Kolejnym sukcesem siatkarza było zdobycie srebra w Finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Szesnastoletni siatkarz jest reprezentantem Polski w swojej kategorii wiekowej. Był reprezentantem kadetów, a od obecnego sezonu został powołany do kadry juniorów.

Jakub Kochanowski w 2012 roku brał udział w Turnieju Nadziei Olimpijskich, gdzie został zauważony przez trenerów, otrzymując powołanie na KAMPY do Spały. Siatkarskie KAMPY to jeden z pierwszych kroków przybliżających utalentowaną młodzież do wpisania się na listę uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Po KAMPACH został zaproszony na konsultacje, po czym już jako zawodnik Indykpolu AZS Olsztyn został uczniem SMS-u w Spale.Do Szkoły Mistrzostwa Sportowego zostałem przyjęty po dwóch konsultacjach – mówi Jakub Kochanowski. Pierwszy etap to był tygodniowy obóz w Spale jesienią, a drugi to trzydniowa konsultacja naborowa w maju bieżącego roku. Informację o tym, że się dostałem, otrzymałem telefonicznie od samego pierwszego trenera SMS-u. Radość była ogromna – cieszy się szesnastolatek.

Młody zawodnik wielokrotnie był nagradzany statuetkami MVP w rozgrywanych spotkaniach, zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. W ostatnich mistrzostwach Polski kadetów, rozgrywanych w maju tego roku w Proszowicach, drużyna AZS-u UWM Olsztyn w składzie z Jakubem Kochanowskim zajęła najgorsze dla sportowca, choć wysokie i cenne czwarte miejsce. Młody siatkarz za wyróżniającą grę został uznany za najlepszego zawodnika meczu z Treflem Gdańsk. W niedawno rozgrywanym Memoriale Mieczysława Doroszuka został najlepiej blokującym zawodnikiem turnieju.

*Autorką tekstu jest Marta Panasiuk

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved