Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Dwukrotny mistrz Europy w Kęczaninie?

I liga M: Dwukrotny mistrz Europy w Kęczaninie?

fot. archiwum

Wszystko wskazuje, że nowym zawodnikiem I-ligowego Kęczanina Kęty zostanie Piotr Janiak. Siatkarz, który wraz z Dawidem Popkiem wygrał inauguracyjny turniej siatkówki plażowej Plaża Open w Kętach, miałby wzmocnić przyjęcie w kęckim klubie.

Już teraz jesteśmy dogadani z Piotrem Janiakiem, ale brakuje jeszcze jego podpisu na umowie. Natomiast normalną koleją rzeczy jest, że prowadzimy także rozmowy z innymi zawodnikami – informuje Marek Błasiak, prezes kęckiego klubu.

Potwierdził to także sam zawodnik na konferencji prasowej przed turniejem Orlen Beach Volley Tour 2013 w Krakowie. Zapytany o swoje plany w nowym sezonie i klub, w którym grał w ubiegłym [KS Milicz – przyp. red.] powiedział: – Już w nim nie zagram, przenoszę się do Kęczanina.

Piotr Janiak (198 cm), który urodził się 9 września 1988 roku, swoją przygodę z siatkówką zaczynał w Ozorkowie, w miejscowym I-ligowym zespole Bzury. Kibicom znany jest przede wszystkim z turniejów piłki plażowej, gdzie święcił swoje największe sukcesy m.in. mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski oraz akademickie medale mistrzostw Europy (w tym dwa złote zdobyte w Kazaniu i Maladze oraz srebrny zdobyty w hiszpańskiej Cordobie), a także siódme miejsce na akademickich mistrzostwach świata w Brazylii.Siatkarza można spotkać jednak również w hali. W sezonie 2012/2013 był zawodnikiem KS-u Milicz, drużyny która zajęła drugie miejsce w turnieju finałowym i uzyskała awans do I ligi. Rok wcześniej był natomiast zawodnikiem AZS-u UAM Poznań – drużyny, z którą uczestniczył w Turnieju Mistrzów II lig w Kętach. Poznaniacy nie awansowali wtedy w sportowej walce do I ligi, zajmując trzecie miejsce w turnieju za Kęczaninem i Czarnymi Radom. Janiak został jednak wybrany najlepszym zawodnikiem poznańskiej drużyny.

Od piątku do niedzieli (21-23 czerwca) siatkarz uczestniczył we wspomnianym wyżej, mocno obsadzonym turnieju plażówki z cyklu Orlen Beach Volley Tour 2013 w Krakowie z pulą nagród w wysokości 20 tys. złotych. Ostatecznie para Janiak/Popek zajęła czwarte miejsce.

Aktualny skład Kęczanina Kęty w sezonie 2013/2014 w I lidze:

Rozegranie: Kacper Popik
Atakujący: Mateusz Zarankiewicz, Jonasz Biegun
Przyjmujący: Mateusz Błasiak, Jakub Gaweł, Marcin Kantor, Piotr Janiak
Środkowi: Dariusz Kubica, Michał Mysera, Paweł Pietraszko

W barwach UMKS-u nie zobaczymy natomiast w nowym sezonie: Marcina Mierzejewskiego (Banimex Będzin), Stanisława Wawrzyńczyka (SK Posojilnica Aich/Dob – Austria), Igora Walczykowskiego (MCKiS Jaworzno), Marka Wawrzyniaka (Czarni Wirex Rząśnia) i Macieja Fijałka, który wybrał ofertę beniaminka PlusLigi – BBTS-u Bielsko-Biała.

źródło: sportowe-kety.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved