Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Fabian Drzyzga: Brak wygranych delikatnie siedzi nam z tyłu głowy

Fabian Drzyzga: Brak wygranych delikatnie siedzi nam z tyłu głowy

fot. archiwum

Dwie kolejne porażki niemalże przekreśliły szanse Polaków na awans do turnieju finałowego Ligi Światowej. - Najbardziej szkoda tego pierwszego meczu, bo tak naprawdę to nie Francuzi go wygrali, tylko my przegraliśmy - przyznał Michał Winiarski.

Dwie porażki w tie-breakach to wynik polskich siatkarzy, którzy nie są teraz w najlepszej sytuacji. Zajmują ostatnią lokatę w tabeli grupy A i mają jedynie teoretyczne szanse na awans do turnieju finałowego Ligi Światowej, który w tym roku rozgrywany będzie w Argentynie. – Ciężko tak na gorąco ocenić, ale w sumie nawet nie graliśmy źle. Jak analizowaliśmy pierwsze spotkanie, to przegraliśmy je w niuansach, a liczby w bloku, obronie były niemal najlepsze, jakie mieliśmy w kadrze przez ostatnie dwa trzy lata, więc to cieszy. Niestety, nie wygraliśmy meczów i marne to pocieszenie – mówił po drugim pojedynku z Francuzami Fabian Drzyzga.

Wszyscy próbują się doszukiwać powodów takiej sytuacji. – Myślę, że to też chodzi o zwycięstwa. Brakuje tych wygranych i teraz delikatnie siedzi nam z tyłu głowy to, że jeszcze nie wygraliśmy żadnego spotkania, jest delikatne spięcie, nie ma takiego luzu, który od razu przekładał się na lepszą grę jak rok czy dwa lata temu. Myślę, że to jest główną przyczyną – przyznał rozgrywający reprezentacji Polski, który w drugim pojedynku oglądał poczynania kolegów z ławki rezerwowych.

Polacy po dwóch porażkach z Brazylią i po dwutygodniowej przerwie, chcieli zakończyć wreszcie mecz wygraną. Niestety, w najważniejszych momentach górą byli gospodarze ostatnich dwóch pojedynków. – Chcieliśmy dwa spotkania we Francji wygrać, natomiast skończyło się, jak się skończyło. Myślę, że najbardziej szkoda tego pierwszego meczu, bo tak naprawdę to nie Francuzi go wygrali, tylko my przegraliśmy i w drugim, mimo że naprawdę walczyliśmy, nie prezentowaliśmy się już tak dobrze. Jedno zwycięstwo by się nam przydało i wlałoby w nas troszeczkę optymizmu. Teraz musimy dalej pracować i tym bardziej nie oglądać się na rywali, tylko wrócić do naszego grania, do naszej siatkówki i wygrywać teraz wszystko co można – podkreślił Michał Winiarski.Rozmawiał: Tomasz Swędrowski

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved