Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Earvin N’Gapeth: Teraz nasza pewność siebie bardzo wzrosła

Earvin N’Gapeth: Teraz nasza pewność siebie bardzo wzrosła

fot. archiwum

Dwa mecze, dziesięć setów, dwa inne miasta, lecz wynik ten sam. Przez ostatnie dni Francja nie była szczęśliwa dla Polaków, którzy oba spotkania z trójkolorowymi przegrali 2:3. Przegrane z Francją bardzo oddaliły Polaków od finału w Argentynie.

Francja potrzebowała dwóch godzin i dwudziestu ośmiu minut, aby pokonać Polskę w Rouen. Benjamin Toniutitti, kapitan oraz rozgrywający reprezentacji Francji, stwierdził, że o wiele trudniej wygrać było drugi mecz. – Polacy wygrali wygrała w zeszłym roku Ligę Światową, więc ciążyła na nich presja, wyglądali na nerwowych. Dzisiejszy mecz był zdecydowanie trudniejszy do wygrania – zaznaczył Toniutti.

Cały mecz przebiegał bardzo nerwowo. Polacy posyłali mocne zagrywki, dobrze spisywali się w obronie i bloku, lecz nie poradzili sobie z cierpliwą, dobrze zorganizowaną grą w obronie Francuzów. Francuski szkoleniowiec Laurent Tillie przyznał, że Polacy świetnie zaprezentowali się w bloku oraz że jego podopieczni cały czas zdobywają doświadczenie i uczą się siatkarskiego rzemiosła. – My zdobyliśmy blokiem tylko sześć punktów, Polacy aż 16 – zwrócił uwagę Tillie.

Wydawało się, że w decydującym czwartym secie Francja, która przegrała mecze z Bułgarią i Stanami Zjednoczonymi, przegra tę partię. Jednak lider reprezentacji Francji Earvin N’Gapeth przyznał, że takie mecze jak te z Polską dodają wiary we własne siły. – Teraz nasza pewność siebie bardzo wzrosła – nie krył radości. N’Gapeth słabo rozpoczął Ligę Światową, lecz wystarczyły dwa mecze z Polską, aby powrócił do swojej fantastycznej gry. Francuz był najlepszym punktującym w obu meczach. W drugim spotkaniu zdobył 26 punktów, podczas gdy z Polaków najwięcej punktów zdobył Zbigniew Bartman – 23.Następne mecze reprezentacja Polski rozegra z Argentyną, a Francja z Brazylią.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved