Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Andrea Anastasi o meczach biało-czerwonych w Lidze Światowej

Andrea Anastasi o meczach biało-czerwonych w Lidze Światowej

fot. archiwum

- Patrzę na chłopaków i widzę, że są wściekli. Wierzę jednak, że możemy z każdym meczem poczynić postępy i jeszcze powalczyć. Ja też jestem wściekły, na usta cisną mi się brzydkie słowa - mówił po przylocie z Francji trener reprezentacji Polski Andrea Anastasi.

Reprezentacja Polski w rozgrywkach Ligi Światowej nadal bez zwycięstwa. W miniony weekend biało-czerwoni dwukrotnie po tie-breaku ulegli Francuzom i po trzech kolejkach spotkań zajmują w grupie A przedostatnie miejsce. Pomimo trudnej sytuacji w tabeli i minimalistycznych szans na awans do finału tych prestiżowych rozgrywek szkoleniowiec naszej kadry wciąż wierzy, iż Polacy zagrają w turnieju głównym Ligi Światowej. – W moim sercu od zawsze jest walka do ostatniej chwili. Mam teraz marzenie: chciałbym, żebyśmy na ostatnie mecze z Bułgarią jechali ze świadomością, że wygrane dadzą nam bilety do Argentyny! – powiedział w rozmowie z Kamilem Składowskim Andrea Anastasi.

Trener kadry odniósł się do nastrojów jakie pojawiły w Polsce po dwóch porażkach z Trójkolorowymi. Kibice nad Wisłą jeszcze przed wyjazdem ostrzyli sobie zęby na pierwsze wygrane, tymczasem biało-czerwoni do kraju wrócili na tarczy. – To dlatego, że (kibice – przyp. red.) nie znają tak dobrze rywala, jak ja znam. Wierzcie mi, mam spore doświadczenie. Wiedziałem, że będzie nam trudno, bo po czterech porażkach Francuzi nie mieli już nic do stracenia, mogli wyjść bez presji, z uśmiechami na twarzach, bawić się siatkówką – tłumaczył Włoch, który nie traci nadziei w swoich podopiecznych. – Patrzę na chłopaków i widzę, że są wściekli. Wierzę jednak, ze możemy z każdym meczem poczynić postępy i jeszcze powalczyć. Ja też jestem wściekły, na usta cisną mi się brzydkie słowa. Teraz możemy już tylko trenować i walczyć do samego końca – kończy Andrea Anastasi.

* więcej w Przeglądzie Sportowym 

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved