Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Adam Grabowski: Nie odpowiadała mi rola asystenta

Adam Grabowski: Nie odpowiadała mi rola asystenta

fot. Paulina Grabowska

Budowlani Łódź kompletowanie zespołu rozpoczęli od zatrudnienia nowego trenera. Jest nim Adam Grabowski, który z Treflem sięgnął w minionym sezonie po mistrzostwo Polski. - Dostarczy wiernym kibicom wiele satysfakcji - mówi o nowym zespole.

Adam Grabowski przed objęciem pozycji pierwszego szkoleniowca Trefla był asystentem Jerzego Matlaka. Po tym, jak współpraca z byłym trenerem reprezentacji Polski siatkarek została zerwana, Grabowski przejął jego schedę. Po wywalczeniu złotych medali w mistrzostwach Polski szkoleniowcowi zaproponowano dalszą współpracę. Jednak miał być on ponownie tylko drugim trenerem zespołu z Sopotu. – Nie odpowiadała mi rola bycia asystentem w nowym sezonie. Skorzystałem więc z propozycji, jaką pod koniec maja złożył mi prezes Budowlanych, Marcin Chudzik – przyznał Grabowski.

Już po konsultacjach z nowym trenerem Beef Master Budowlani Łódź w drużynie zaszło kilka znaczących zmian. W składzie pojawiły się Cabajewka, Śliwa, Nuszel, Kwiatkowska, Grajber, a ostatnio podpisano umowę z Ukrainką grającą ostatnio w lidze greckiej, Olgą Trach. Jednak trener łodzianek nie ukrywa, że to nie koniec zmian i nowych twarzy w drużynie, bo brakuje jeszcze kilku siatkarek. – Dwóch skrzydłowych, po prawej i lewej stronie siatki – wylicza w Expressie Ilustrowanym Grabowski. – Chodzi mi przede wszystkim o siatkarki silnie zbijające, nawet słabsze technicznie, mające powyżej 180 cm. Na polskim rynku już takich kandydatek, jak się orientuję, nie ma. Rynek europejski też został w zasadzie poważnie przetrzebiony. Pozostały jeszcze oferty z Ameryki Północnej i Południowej, a także Afryki. Trzeba będzie dokładnie się z nimi zapoznać. Ale i tak jest to kupowanie kota w worku. Dostajemy zazwyczaj zapis wideo z gry kandydatki, wychwalający jej umiejętności sportowe – dodał trener Budowlanych.

W minionym sezonie zespół z Łodzi uplasował się na siódmym miejscu w ORLEN Lidze. W tym sezonie Budowlani przygotowani są na walkę z najlepszymi, jednak o mistrzostwie Polski w klubie jeszcze nie myślą. – Nie mogę obiecać, że drużyna łódzkich Budowlanych zostanie w przyszłym roku mistrzem Polski, ale mogę zapewnić, że dostarczy naszym wiernym kibicom wiele satysfakcji – zapewnił Adam Grabowski.źródło: Express Ilustrowany, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved