Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Wiesław Czaja podał 12-osobową kadrę na mistrzostwa świata

Wiesław Czaja podał 12-osobową kadrę na mistrzostwa świata

fot. CEV

W następnym tygodniu w Meksyku rozpoczną się mistrzostwa świata kadetów. Weźmie w nich udział także reprezentacja Polski. Dziś szkoleniowiec reprezentacji ogłosił dwunastkę, która powalczy o jak najlepszy wynik na czempionacie globu.

Dobiegły końca przygotowania reprezentacji Polski kadetów do mistrzostw świata. Teraz przed podopiecznymi Wiesława Czai długa droga do Meksyku, a później walka o jak najlepszy wynik. Wśród dwunastu zawodników, których powołał trener biało-czerwonych, nie ma żadnych zaskoczeń. W składzie znaleźli się ci sami gracze, którzy wywalczyli wicemistrzostwo Europy. Obecnie zmartwieniem Wiesława Czai jest uraz Piotra Badury. W ubiegłym tygodniu graliśmy towarzyski mecz z reprezentacją uniwersjadową. Podczas niego lekkiej kontuzji skręcenia stawu skokowego nabawił się Piotr Badura. Na razie nie jest on w pełni dyspozycji, ale wszystko wskazuje na to, że za kilka dni będzie już mógł uczestniczyć w treningach i meczach – skomentował opiekun naszych kadetów.

Przypomnijmy, że grupowymi rywalami naszych reprezentantów będą gospodarze, których Polacy ostatnio pokonali 3:0 na towarzyskim turnieju w Anapie. Biało-czerwoni zmierzą się także z Belgami, nad którymi wykazali wyższość na mistrzostwach Europy. Największą niewiadomą stanowią Tunezyjczycy oraz Chińczycy. O tych dwóch zespołach polski sztab szkoleniowy nie posiada zbyt wielu informacji. – Nasza grupa nie jest ani łatwa, ani trudna. Duży wpływ na naszą grę w początkowej fazie mistrzostw będzie miała aklimatyzacja – ocenił szkoleniowiec. – Na mistrzostwach chcielibyśmy wypaść jak najlepiej. Nie ukrywamy, że marzy nam się awans do strefy medalowej, ale jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że będzie to trudne do zrealizowania. Tym bardziej, że znamy tylko przeciwników grupowych, a później nie wiadomo na kogo trafimy – dodał Wiesław Czaja.

Kadra kadetów na mistrzostwa świata:Rozgrywający: Krzysztof Bieńkowski, Sebastian Matula
Atakujący: Bartosz Bućko, Łukasz Pietrzak
Środkowi: Paweł Gryc, Bartłomiej Lemański, Piotr Badura
Przyjmujący: Rafał Szymura, Aleksander Śliwka, Jan Fornal, Artur Szalpuk
Libero: Kacper Piechocki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved