Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-21: Maciej Kosiak i Maciej Rudol z brązowymi medalami

MŚ U-21: Maciej Kosiak i Maciej Rudol z brązowymi medalami

fot. FIVB

W półfinale rozgrywanych w Umag MŚ do lat 21 Maciej Kosiak i Maciej Rudol przegrali z późniejszymi mistrzami świata - Carvalhaes/Allison z Brazylii. W meczu o 3. miejsce pokonali jednak rosyjską parę Kirienko/Uraikin i zdobyli brązowe medale.

Pierwsze półfinałowe starcie nie przyniosło zbyt wielu emocji. Wprawdzie jego faworytami byli rozstawieni z numerem dziesiątym Kanadyjczycy – Grant O’Gorman/Aron Nusbaum, lecz wydawało się, że Wiaczesław Kirienko i Dmitry Ureikin poprzeczkę rywalom postawią zdecydowanie wyżej. Tymczasem pojedynek nie trwał nawet 30 minut, a siatkarze z kraju klonowego liścia niemal zmietli przeciwników z boiska. Ich dominacja uwidoczniła się szczególnie w premierowej odsłonie, w której pozwolili Rosjanom ugrać zaledwie 11 oczek. w drugiej partii zawodnicy Sbornej spisali się nieco lepiej, ale i tak nie wystarczyło to chociażby na doprowadzenie do tie-breaka. Porażka 15:21 sprawiła, że naszym wschodnim sąsiadom pozostała walka o brąz, zaś Kanadyjczycy zagrają o mistrzostwo świata.

Z kolei Maciej Kosiak i Maciej Rudol w półfinale trafili na brazylijski duet – Gustavo Carvalhaes/Allison Francioni. Mimo że siatkarze z kraju kawy zostali rozstawieni w turnieju dopiero z numerem 26., to jednak już wcześniej udowodnili, że są w dobrej formie, eliminując w ćwierćfinale niemiecką parę Bennet Poniewaz/David Poniewaz (numer 3). Niestety, w półfinale nie zwolnili tempa i odprawili z kwitkiem biało-czerwonych. Pojedynek był bardzo zacięty, trwał prawie trzy kwadranse, ale po jego zakończeniu z awansu do finału mogli cieszyć się Brazylijczycy. W trakcie spotkania obie drużyny popisywały się sporą liczbą udanych zagrań, a wynik często oscylował wokół remisu. Ale w końcówkach lepszą odporność psychiczną zachowali siatkarze z Ameryki Południowej. Porażka do 19 i 19 sprawiła, że nasi siatkarze o najniższy stopień podium powalczą z rywalami z Rosji.

Porażka w półfinale nie podłamała Kosiaka i Rudola. Polacy z dużym animuszem podeszli do spotkania o brązowy medal. Ale nie mniejsza determinacja towarzyszyła poczynaniom zawodników z Rosji, przez co mecz stał na stosunkowo wysokim poziomie. Obie partie były zacięte, a prowadzenie zmieniało się w nich jak w kalejdoskopie. Jednak tym razem więcej zimnej krwi w końcówkach zachowywali biało-czerwoni. Dwukrotny triumf do 19 sprawił, że nasi siatkarze odnieśli kolejny sukces na międzynarodowej arenie.Początek spotkania o złoto rozczarował. Stawka meczu najwyraźniej sparaliżowała kanadyjski duet O’Gorman/Nusbaum. Siatkarze z kraju klonowego liścia początkowo grali bardzo niedokładnie, nerwowo oraz z dużą ilością błędów własnych. Z kolei Carvalhaes i Allison prezentowali się bardzo pewnie. Ich przewaga z akcji na akcję stawała się coraz wyraźniejsza. W efekcie premierowy set padł ich łupem 21:12. Jednak w drugiej odsłonie Kanadyjczycy poprawili swoją grę. Podjęli również większe ryzyko, które zaczęło przynosić im skutek. Mieli nawet szansę na doprowadzenie do tie-breaka. Lecz ostatnie słowo należało do zawodników z Ameryki Południowej, którzy triumfowali 23:21, a dzięki temu zostali mistrzami świata.

półfinały:

Kirienko/Uraikin RUS [30] – O’Gorman/Nusbaum CAN [10] 0:2
(11:21, 15:21)
Guto Carvalhaes/Allison BRA [26] – Kosiak/Rudol POL [2] 2:0

(21:19, 21:19)

mecz o 3. miejsce:
Kirienko/Uraikin RUS [30] – Kosiak/Rudol POL [2] 0:2
(19:21, 19:21)

finał:
O’Gorman/Nusbaum CAN [10] – Guto Carvalhaes/Allison BRA [26] 0:2
(12:21, 21:23)


źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved